ІНЖЕНЕРНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ В КАНАДІ

Інженер - професія, популярність якої найближчими роками тільки стрімко зростатиме. У яких канадських вишах і які програми краще обрати для навчання.
Під час вибору майбутньої професії багато школярів насамперед розглядають юридичні та економічні спеціальності. Безумовно, ці напрями є високооплачуваними та затребуваними на ринку праці. Однак не варто недооцінювати можливості, які відкривають перед студентами інженерні спеціальності.

Інженер - професія, популярність якої найближчими роками тільки стрімко зростатиме. Без представників інженерних спеціальностей неможливо уявити будь-які сфери життя чи галузі економіки. Випускники профільних факультетів цінуються роботодавцями та отримують одну з найвищих стартових зарплат. Саме тому кількість абітурієнтів, які віддають перевагу канадським освітнім програмам з інженерії, щороку збільшується.

Різновиди інженерних спеціальностей

Серед безлічі галузей інженерії найбільш перспективними та привабливими для вступників є:

1. Промислове та цивільне будівництво.

Цей напрям протягом багатьох років посідає лідируючі позиції на ринку праці в усьому світі. Основним завданням інженерів-конструкторів є проєктування об'єктів житлового та цивільного призначення:

  • Транспортних магістралей.
  • Багатоквартирних і заміських будинків.
  • Мостів.
  • Водних шляхів.
  • Виробничих будівель.

Щоб проєктування і будівництво нових споруд було успішним, студенти мають освоїти такі дисципліни:

  • Геодезію і геологію.
  • Основи архітектури.
  • Безпеку життєдіяльності.
  • Характеристики будівельних матеріалів.
  • Механіку ґрунтів і багато інших.

2. Механічна інженерія.

Спеціальностями, що представляють цей напрям, є прикладна механіка, матеріалознавство, металургія, галузеве машинобудування, суднобудування, авіаційна та ракетно-космічна техніка, робототехніка.

Інженери-механіки проєктують, конструюють і вдосконалюють різні механічні системи: від дрібної побутової техніки до габаритних транспортних засобів. Крім виробництва роботів найбільш затребуваними підрозділами механічної інженерії вважаються виготовлення безпілотних літальних апаратів і систем охолодження/опалення.

3. Хімічна інженерія.

Під час навчання інженерам-хімікам належить вивчити основи:

  • Фізики.
  • Фармацевтики.
  • Мікробіології.
  • Харчової промисловості.

Випускники програми задіяні як на хімічних підприємствах, зокрема, целюлозно-паперовому виробництві, так і в компаніях, що випускають одяг і взуття, харчові продукти, лікарські препарати.

4. Нафтова інженерія.

Метою досліджень інженерів-нафтовиків стає пошук родовищ нафти і газу з подальшою можливістю їх розробки та видобутку. Процес формування та переробки свердловин потребує ретельного планування, проектування та нагляду, який здійснюють фахівці.

Місцями працевлаштування випускників стають консалтингові та нафтовидобувні організації, урядові органи, навчальні заклади.

5. Електротехнічна інженерія.

Напрям передбачає проектування, випробування електрообладнання та контроль виробничих процесів на спеціалізованих підприємствах. Також випускники займаються розробкою електронних схем для споживчого та комерційного застосування.

Для успішного виконання робочих завдань студентам необхідно глибоко вивчити такі дисципліни, як електрика, загальна електротехніка та електроніка, магнетизм та електромагнетизм.

6. Аерокосмічна інженерія.

Випускникам цього напряму належить вивчати повітряні та космічні польоти, проєктувати і розробляти комерційні та військові авіасудна, брати участь у виробництві супутникових технологій.

7. Комп'ютерна інженерія.

Ця галузь характеризується динамічним розвитком і включає не лише комп'ютерні науки, а й електротехніку. Студентам пропонуються численні напрями - комп'ютерні системи та мережі, телекомунікації, розробка програмних додатків, веб-розробка, кібербезпека.

Переваги навчання в Канаді

Здобуття канадської освіти - заповітна мета абітурієнтів із різних куточків світу. Чим приваблює Канада жителів багатьох країн?

  1. Висока якість освіти в поєднанні з її доступною вартістю.
    Канадські навчальні заклади нітрохи не поступаються вишам Америки та Сполученого Королівства в рівні підготовки випускників. Водночас вартість навчання в Канаді істотно нижча, що відчутно впливає на його популярність.
  2. Проходження оплачуваних стажувань і підробітку під час навчального процесу.
    Далеко не во всех странах студентам разрешается работать в процессе получения образования. Однако Канада является для иностранных учащихся счастливым исключением. Согласовав занятость с представителями университета, они могут официально трудоустроиться и получать заработную плату. Это однозначно позволяет сократить расходы на обучение и сделать пребывание в стране более комфортным.
  3. Далеко не у всіх країнах студентам дозволяється працювати в процесі здобуття освіти.
    Однак Канада є для іноземних учнів щасливим винятком. Погодивши зайнятість із представниками університету, вони можуть офіційно працевлаштуватися й отримувати заробітну плату. Це однозначно дає змогу скоротити витрати на навчання і зробити перебування в країні комфортнішим.
  4. Відсутність необхідності в додатковому підготовчому курсі навчання для студентів-іноземців.
    Значна частина американських, британських, австралійських ВНЗ, приймаючи абітурієнтів з інших країн, робить обов'язковою підготовчу річну програму. Канадські навчальні заклади готові прийняти випускників шкіл із високою академічною успішністю та гарним знанням англійської мови одразу на перший курс навчання. Це економить не тільки час учнів, а й кошти.
  5. Можливість без труднощів залишитися працювати в країні протягом кількох років після отримання диплома.
    Згідно з чинним законодавством, випускники навчальних закладів можуть працювати в Канаді протягом одного-двох років. Надалі для отримання посвідки на проживання буде достатнім тільки продовження контракту та відсутності проблем з органами поліції.
  6. Високий попит на фахівців у сфері комп'ютерних та інформаційних технологій, інженерії.
    Представники інженерних спеціальностей цінуються роботодавцями у зв'язку з розвиненою хімічною, будівельною, нафтовидобувною промисловістю.

Які канадські університети пропонують інженерні спеціальності?

1. University of Windsor.

Вінсорський університет розробив унікальну річну програму "Engineering Technology". Вона дає можливість поглибити свої знання в одному з обраних напрямів і підготуватися до складання іспитів на отримання посади професійного інженера (PEng).

Для навчання кандидати мають надати:

  • Диплом про закінчення канадського коледжу зі здобуттям технічної спеціальності або аналогічного іноземного навчального закладу (тривалість навчання - три роки).
  • Диплом про закінчення канадського університету з технічної або наукової спеціальності або еквівалентного іноземного навчального закладу (тривалість навчання - чотири роки).

Програма "Engineering Technology" розрахована на три послідовні семестри (один повний навчальний рік). Для іноземних студентів тривалість навчання в більшості випадків становить чотири семестри. Максимальний допустимий термін отримання ступеня - чотири роки.

Залежно від обраного напряму (мехатроніка, механіка, цивільна інженерія) студентам належить вивчити такі дисципліни:

  • Інженерний менеджмент.
  • Обробка експериментальних даних.
  • Перспективне проєктування і дизайн.
  • Інженерна економіка.
  • Планування та управління будівництвом.

Після отримання диплома випускники можуть будувати кар'єру інженера-технолога, механіка-конструктора, енергоаудитора, технолога цивільного будівництва, технолога мехатронних систем.

2. Ontario Tech University.

Технологічний інститут університету Онтаріо пропонує абітурієнтам такі освітні програми в рамках інженерних спеціальностей:

  • Автомобілебудування (бакалаврат, магістратура).

Єдина у своєму роді акредитована в Канаді програма спрямована на підготовку інженерів для сектора автомобільної промисловості. Їхніми основними завданнями стають прискорення досліджень і розроблення альтернативних технологій, включно з електричним транспортом і транспортними засобами на паливних елементах.

  • Комплексне проектування.

Ця програма дозволяє студентам продовжити перший рік навчання на здобуття ступеня бакалавра технічних наук, а потім на другий рік подавати заявку на перехід на іншу інженерну спеціальність.

  • Електротехніка та обчислювальна техніка (бакалаврат, магістратура).

В основі програми - вивчення проєктування та розробки електричних і комп'ютерних технологій, особливостей інтеграції складових їхніх компонентів у складні системи.

Магістратура передбачає глибоке вивчення студентами таких дисциплін, як електроніка, інтелектуальні системи, біомедицина, виробництво електроенергії, розробка програмного забезпечення, мобільні системи та вбудовані програмні системи.

  • Інженерний менеджмент (бакалаврат, магістратура).

Цей напрям стане оптимальним для студентів, зацікавлених у підприємницькій діяльності та організації управління в інженерному контексті.


  • Технологія машинобудування.

Унікальна акредитована канадська програма присвячена розробці та вдосконаленню високотехнологічних систем з метою виробництва товарів. Вона об'єднує в собі робототехніку, автоматизацію, інноваційні матеріали та інтелектуальне управління.

  • Машинобудування (бакалаврат, магістратура, докторантура).

Одна з найбільш всеохопних програм, вона тісно перетинається з іншими інженерними спеціальностями - цивільним будівництвом, механічною, хімічною, комп'ютерною інженерією.

  • Мехатроніка.

Міждисциплінарна спеціальність об'єднує управління механічними та електричними системами і розробку програмного забезпечення з метою виробництва нових пристроїв різних сфер, серед яких - споживчі товари, медичні прилади, високотехнологічні автомобільні системи, роботи.

  • Програмна інженерія.

Фахівці цього напряму зосереджуються на аналізі, проєктуванні, розробці та тестуванні надійних програмних систем, інтеграції програмного забезпечення в складні системи, вчасному та рентабельному доставленні програмних систем.

3. Carleton University.

Навчання на факультеті інженерії Карлтонського університету дає змогу студентам претендувати на здобуття ступеня бакалавра наук за такими напрямами:

  • Аерокосмічна інженерія.
  • Збереження архітектури та забезпечення сталого розвитку.
  • Біомедицина та електротехніка.
  • Біомедицина та машинобудування.
  • Цивільне будівництво.
  • Комунікаційна інженерія.
  • Інженерія комп'ютерних систем.
  • Електротехніка.
  • Інженерна фізика.
  • Екологічна інженерія.
  • Машинобудування.
  • Машинобудування з концентрацією на інтегрованому виробництві.
  • Програмна інженерія.
  • Сталі та відновлювані джерела енергії.

4. University of Waterloo.

Освітня програма з електротехніки Університету Ватерлоо входить до топ-75 програм усіх ВНЗ світу.

Під час навчання студенти вивчають основи електромагнетизму, принципи розробки схем, алгоритмів, пристроїв. Домогтися відмінних результатів і оволодіти необхідними навичками дають змогу умови однієї з найкращих студентських електротехнічних лабораторій, а також оплачувана робота за сумісництвом у провідних профільних компаніях.

Інженерні спеціальності в державних коледжах Канади

1. Humber College, Факультет прикладних наук і технології.

Коледж Хамбер
пропонує програму "Інженерія інформаційних систем". Перший рік навчання включає вивчення багатьох напрямків - програмного забезпечення, телекомунікацій, мереж, мобільних додатків, кібербезпеки.

Оволодівши базовими знаннями та навичками, на другому курсі студенти переходять до знайомства з цифровими системами, операційними системами, вбудованими системами, інженерією зв'язку, розробкою програмного забезпечення, мобільних додатків.

Третій рік навчання передбачає вибір учнями однієї зі спеціалізацій - Інтернет речей (IoT) або Мережа даних і безпека.

Навчання в коледжі - це розробка проєктів, експериментальне навчання з практичними заняттями, прикладні дослідження та спільна робота. Студенти отримують можливість відточувати професійні навички та розв'язувати реальні завдання, працювати в команді, керувати проєктами.

2. Humber College, Факультет прикладних наук і технології.

Ще одним напрямом інженерії, який пропонує вивчити коледж Хамбер, є будівельна інженерія.

Після отримання підготовки з базових дисциплін студенти занурюються у вивчення цивільного, архітектурного, будівельного та екологічного проєктування. Основним завданням сучасної будівельної інженерії вважається використання інноваційних технологій з метою будівництва максимально стійких, безпечних та ефективних будівель.

Для вирішення завдань учні застосовують додатки для цифрового дизайну, збору даних, включно з 3D-скануванням і картографуванням, технологіями віртуальної та доповненої реальності.

ВНЗ Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни