Государственный колледж в Канаде

Государственные колледжи в Канаде – это учебное заведение, которое предоставляет качественное высшее образование. Это полноценный вуз, который пользуется большой популярностью как у канадцев, так и у иностранцев.
Освіта в коледжі має практичну спрямованість - більша кількість часу відводиться на стажування, практики, набуття реальних навичок і вмінь, тож випускники одразу після вручення диплома готові до реальної роботи за фахом.

Державні коледжі Канади посідають високі позиції у світових рейтингах як за окремими програмами, так і за загальним рівнем вишу. Крім навчальних програм вони завжди дають можливість для творчого і спортивного розвитку, організовують соціальне життя і дозвілля своїх студентів.

Освіта, отримана в канадському коледжі, дає студентам хороші перспективи для подальшої кар'єри. Усі виші цього типу співпрацюють із державними та приватними організаціями і підприємствами, забезпечуючи студентам гарне місце стажування, а потім допомагаючи їм із працевлаштуванням.

Залежно від величини коледжу він може ділиться на школи або факультети. Кампуси, як правило, займають велику територію і включають бібліотеки, лабораторії, комп'ютерні класи, спортивні об'єкти, кафетерії і все, що необхідно студентам для життя і навчання. При кожному коледжі працює кілька спеціальних служб, які контролюють його роботу, допомагають студентам у вирішенні академічних питань, пошуків роботи, соціальної адаптації, пошуків житла тощо.

Чим державний коледж Канади відрізняється від приватного? У Канаді навчальні заклади будь-якого рівня діляться на державні та приватні. Державні або громадські коледжі фінансують із бюджету провінції, у якій вони розташовані. Вони мають чітко дотримуватися всіх стандартів якості освіти, що позитивно впливає на загальний рівень освіти. Викладачі обов'язково мають складати спеціальні іспити, що підтверджують профпридатність.

Головною перевагою державних коледжів є те, що після закінчення навчання іноземний студент може залишитися в країні для пошуків роботи та подальшого проживання.

Які переваги дає навчання в канадському коледжі?

Навчання в такому виші має безліч позитивних сторін. З основних можна виділити:

 1. Дипломи визнають у всьому світі - випускникові не доведеться складати додаткові іспити, якщо він захоче працювати в Європі або іншій частині світу.
 2. Навчання в малих групах. Це дає можливість приділити час кожному студенту, а також дає змогу сприяти їхньому максимальному прогресу та зростанню.
 3. Навчальні програми орієнтовані на практику - студент отримує підготовку до реальної роботи.
 4. Нетривалий термін навчання. Якщо в університеті навчання триває щонайменше 4 роки, а інколи триває і до 7 років, то в коледжі є програми на 1 або 2 роки, після яких випускник уже може приступати до роботи.
 5. Відповідність програм навчання вимогам на ринку праці. Курси постійно доповнюють і адаптують до сучасних реалій, щоб фахівці мали всі необхідні знання для роботи в сучасних умовах.
 6. Можливість отримати візу. Після закінчення курсу випускник-іноземець отримує дозвіл залишитися в країні для пошуків роботи на кілька років. Якщо він знаходить роботу, шанси отримати дозвіл на ПМП дуже великі.
 7. Наявність програм перекладу. Це спеціальні курси, які складені так, щоб студент після 2 року навчання міг перевестися на аналогічну спеціальність в університет. Це підвищує шанси здобути освіту в університеті для тих, хто спочатку не дотягував за рівнем знань.
 8. Чудова технічна база. Усі коледжі мають найсучасніше оснащення. Студенти отримують доступ до комп'ютерів і всіх новітніх технологій, які можуть знадобитися в процесі навчання. Також коледжі включають лабораторії, майстерні та інші приміщення, в яких студенти навчаються в умовах, максимально наближених до реальної роботи.
 9. Вартість навчання значно нижча, ніж в університеті або коледжах інших західних країн.

Найкращі державні коледжі Канади

Канадські виші показують високий загальний рівень освіти. Кожен коледж спеціалізується в певній сфері, але, згідно з рейтингами, можна виділити кілька найкращих коледжів:

 • George Brown College (Торонто) –один із найбільших коледжів країни. Працює з 1968 року. Зараз у ньому навчається понад 30 тисяч студентів. Має статус "найкращого роботодавця Великого Торонто" і знаменитий своїми програмами з підготовки дизайнерів.
 • Langara College (Ванкувер) - один із найкращих вишів Британської Колумбії. Працює з 1970 року. У ньому навчається понад 23 тисячі студентів на рік. Особливою популярністю у студентів користуються програми University Transfer.
 • Humber College (Торонто) - дуже відомий і популярний коледж. Працює з 1967 року. у ньому навчається понад 31 тисяча студентів. Також цей виш славиться блискучою спортивною підготовкою студентів. Його команди завжди виходять у регіональні та національні першості.
 • Seneca College (Торонто) - коледж світового рівня, який навчає понад 100 тисяч студентів із різних куточків світу. Працює з 1967 року. пропонує найсильніші програми в країні з підготовки фахівців в IT-сфері.
 • Centennial College (Торонто) - перший державний коледж Канади, який працює з 1966 року. Вважається найпопулярнішим вишем країни серед іноземних студентів.
 • British Colombia Institute of Technology (Барнабі) - один із найкращих політехнічних вишів країни. У ньому навчається близько 50 тисяч студентів. Лідирує в програмах бізнесу, робототехніці та космічних технологіях.

Програми навчання в державних коледжах Канади

Коледжі Канади пропонують величезний вибір програм і спеціальностей. У середньому кожен коледж проводить навчання за 100-200 програмами, а загалом у країні на вибір представлено понад 500 різноманітних курсів за величезним спектром спеціальностей: від перукарів до інженерів і спеціалістів з кібербезпеки.

Випускники можуть як займатися найпростішою роботою, так і претендувати на серйозні керівні посади - все залежить від їхніх цілей і амбіцій.

Сертифікат спеціаліста

Найпростіші програми в коледжі розраховані на 1 рік. По суті, це базова підготовка для робітників, асистентів, помічників, вузьких спеціалістів. Після закінчення студент отримує сертифікат спеціаліста і може виходити на роботу.

Переваги сертифікатних програм:

 • спрямованість на конкретну спеціальність і жодних непотрібних предметів,
 • студент отримує тільки актуальну інформацію,
 • навчання триває недовго, і він може відразу почати працювати,
 • вступити на таку програму легше,
 • студент може продовжити навчання і отримати диплом або ступінь бакалавра,
 • вартість навчання нижча.

Диплом спеціаліста

Навчання за програмами цього типу дає більш серйозну підготовку. Навчання триває 2 - 3 роки. Після закінчення студент отримує диплом і з цим документом він може розраховувати на високу добре оплачувану посаду. Такі курси включають велику кількість стажувань.

Дипломні програми можна розділити на два види:

 • 2 роки навчання дають змогу отримати College Diploma,
 • 3 роки навчання дають змогу отримати Advanced College Diploma.

Переваги дипломних програм:

 • вони дають якісну освіту за коротший термін,
 • такий документ про освіту оцінюється роботодавцями високо,
 • у людини є реальна перспектива кар'єрного зростання,
 • навчання має практичну спрямованість і ґрунтується тільки на актуальній інформації з конкретної спеціальності.

Ступінь бакалавра

Це найвищий ступінь, який студент може отримати в коледжі. Навчання триває 4 роки.

Baccalaureate degree - це вчений ступінь, який високо цінується на будь-якій роботі. За винятком деяких професій, людині буде її достатньо, щоб досягти вершини у своїй справі.

Головними перевагами бакалаврського ступеня є престиж і великі кар'єрні можливості. Також студент може продовжити освіту і піти в магістратуру в університеті.

Post-Graduate Program

Ці програми - гарна можливість для тих, хто вже має диплом про вищу освіту, перекваліфікуватися або підвищити свою кваліфікацію практично в будь-якій галузі.

Важливо розуміти, що ці програми - не магістратура, а спеціально підготовлені курси післядипломної освіти. Їхня тривалість становить від 1 до 2 років.

Ці курси затребувані, бо дають змогу швидко отримати ще одну спеціальність. Також вони користуються популярністю в іноземців з вищою освітою, які хочуть швидше почати працювати в Канаді за своєю або суміжною спеціальністю.

Co-op Programs

Програми в цьому форматі можуть бути розраховані як на отримання сертифіката, диплома, так і на ступінь бакалавра. Їхня особливість у тому, що в курс включено тривале оплачуване стажування. Тобто, частину навчального часу студент працює повний день за своєю спеціальністю і отримує за це оплату.

Підготовчі курси

Практично кожен коледж організовує на своїй базі підготовчі курси для іноземних студентів. Вони вивчають англійську мову, а також профільні предмети, а потім вступають до коледжу на вигідніших умовах.

Це чудова можливість адаптуватися і підвищити рівень знань, якщо його недостатньо для вступу. Тривалість становить від 2 місяців до 1 року (залежно від спеціальності та початкового рівня підготовки).

Трансферні програми - Associate Degrees або University Transfer

Це особливий вид програм, які розраховані на те, що після закінчення студент переводиться на 2 - 3 курс університету. Коледж підтримує партнерські стосунки з низкою університетів і у студентів не виникає проблем з переведенням.

Це гарна можливість для тих, хто не зміг вступити до університету одразу, або хоче заощадити (адже навчання в коледжі коштує значно дешевше). Наприклад, Langara College пропонує понад 30-ти програм цього типу.

Яку спеціальність можна здобути в державному коледжі Канади?

Вибір спеціальностей просто величезний, до того ж кожен коледж у різних провінціях пропонує свою програму та особливості підготовки фахівців. Абітурієнт отримує справді великий вибір: від перукарів, токарів, асистентів, медсестер до художників, музикантів, економістів, будівельників, архітекторів, пілотів тощо.

Найпопулярнішими в іноземних студентів останніми роками були такі спеціальності:

 • програмування;
 • фінанси;
 • бізнес;
 • графічний дизайн і мультиплікація;
 • біоінженерія та хімічні технології;
 • будівельні технології та архітектурні технології тощо.

Вибір спеціальності залежить виключно від інтересів студента. До того ж, канадська система освіти передбачає гнучкість програм навчання. Що це означає? Щоб отримати диплом у певній сфері, студент повинен пройти певний перелік предметів і заробити необхідну кількість кредитів, але, при цьому, решту годин він може використовувати на свій розсуд і вивчати те, що йому подобається. Не рідкість, коли студент через рік або два змінює спеціальність або переводиться до іншого вишу. У такому разі зароблені кредити переводять, і він продовжує навчання. На завершення навчання може піти більше часу, але це дуже зручно, якщо раптово плани та інтереси змінилися.

Як вступити до коледжу Канади?

Державні коледжі Канади встановлюють не дуже високі вимоги для абітурієнтів - і це ще одна вагома причина, через яку багато іноземців обирають цей тип вишів у цій країні.

Абітурієнт повинен надати:

 • атестат про повну загальну середню освіту або диплом про вищу освіту;
 • сертифікат про знання англійської мови (або французької, якщо навчання в коледжі проводиться нею).
 • мінімальний вік відрізняється в різних навчальних закладах, але, в більшості випадків - це не менше 16-ти років

Залежно від спеціальності коледж може вимагати:

 • скласти вступні іспити;
 • написати есе;
 • надати портфоліо;
 • написати мотиваційний лист.
 • написать эссе;

Де живуть студенти канадських коледжів?

Студенти з інших країн можуть обрати з кількох варіантів для проживання:

 1. У приймаючих сім'ях. Це гарний варіант для першокурсників, оскільки вони отримують підтримку і домашній затишок, харчування та комфортні умови для проживання. Приймаючі сім'ї в Канаді проходять ретельний відбір і суворо контролюються - жити в них абсолютно безпечно.
 2. У гуртожитку на кампусі. Не всі коледжі мають свої гуртожитки, але в більшості (особливо в центральних містах) вони є. Студенти можуть зайняти окрему або спільну кімнату з особистим або спільним санвузлом. Умови можуть бути різними, але це завжди чисті та комфортні умови проживання в компанії інших студентів.
  Жити в гуртожитку веселіше, але це вимагає самодисципліни. У резиденціях є інтернет, пральня, кімнати відпочинку і все, що може знадобитися для життя.
 3. В окремій квартирі. Старшокурсники часто вважають за краще орендувати окремі квартири в місті особисто або зі своїми друзями. Це дає повну свободу дій, але й більш затратно.

Першокурсників зазвичай селять у приймаючих сім'ях або резиденціях, але з другого курсу вони можуть вирішувати самостійно. Важливо враховувати, що зарахування до вишу не означає, що вам точно виділять місце в гуртожитку - його потрібно бронювати окремо. Місця гарантовані тільки першокурсникам, а решта студентів мають заздалегідь подбати про вирішення цього питання.

Навчання в державних коледжах Канади - це не тільки заняття та стажування. Це дуже багатий, насичений, різнобічний цікавий досвід, який буде дуже корисний студенту в його подальшому житті. Тут він може зустріти однодумців, завести корисні зв'язки, знайти друзів, розкрити свій потенціал і отримати документ про вищу освіту, який відкриє йому безліч дверей у будь-якій точці світу.

Коледжі Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни