ДЕРЖАВНІ УНІВЕРСИТЕТИ В КАНАДІ

Здобути вищу освіту в Канаді - мрія студентів усього світу. Чому? Вона актуальна, сучасна, відповідає найвищим вимогам і доступна за ціною. Університети Канади незмінно входять до рейтингів найкращих вишів світу та посідають у них лідируючі позиції.
У країні кленового листа працює понад 100 університетів, при чому більшість із них є державними. У виші цього типу можна отримати всі наукові ступені: бакалавра, магістра та доктора наук.

На відміну від багатьох країн, у Канаді університети наділені незалежністю від уряду. Вони отримують державне фінансування, але регулюють свої програми навчання, вимоги до абітурієнтів і професорів на власний розсуд. Кожен виш цього типу має розвинену систему самоврядування. Попри це рівень освіти залишається досить високим.

Цікаво, що, якщо в багатьох західних країнах (наприклад, у США, Великій Британії тощо) найкращими визнають приватні виші, то в Канаді це не так. Найвищі рейтинги та найсильніші програми тут пропонують саме державні виші.

Структура університетів Канади

Канадські університети являють собою дуже велику організацію. Вони можуть включати десятки факультетів, шкіл чи інститутів, лабораторії, бібліотеки, художні студії, театри та галереї. Багато вишів мають сучасні дослідницькі центри і проводять роботу над вирішенням найгостріших проблем людства.
Найбільші виші включають кілька кампусів (від двох до шістнадцяти). На кампусах студенти отримують усе, що їм може знадобитися для життя і навчання: навчальні аудиторії та зали, гуртожитки, кафетерії, спортивні центри та багато іншого.

Канадські виші славляться своєю матеріально-технічною базою. Вони мають новітнє обладнання та використовують інноваційні технології в процесі навчання. Процес навчання в канадському університеті вимагає солідної підготовки та самоорганізації. Студенти мають засвоїти великі обсяги інформації, при цьому перездачі не вітаються. Також тут ретельно стежать за відвідуваністю. Тому в більшості студентів на те, щоб закінчити програму, йде на 1-2 роки більше, ніж встановлено академічним планом.

Варте уваги й соціальне життя студентів в університеті. Різноманітні товариства та клуби дають можливість знайти однодумців і підтримку. У Канаді студенти отримують можливість займатися туризмом, спортом, творчістю та максимально реалізувати свій потенціал.

Усі університети підтримують партнерські відносини з вишами інших держав і дають своїм студентам цілком реальний шанс брати участь у програмах обміну. Це блискуча можливість провести частину навчання в престижних вишах за кордоном.

Переваги навчання в університеті Канади

Навчання в університеті має свої переваги, які є вирішальними для багатьох абітурієнтів:

 1. Це дуже престижно. Диплом університету гарантує гарне працевлаштування та високу зарплату на все життя.
 2. Можливість займатися науковою та дослідницькою діяльністю. Студенти отримують можливість працювати з провідними світовими вченими, вчитися в них і робити свій внесок у розвиток науки.
 3. У Канаді є асоціація університетів, яка займається підтримкою стартапів своїх студентів і випускників. Багато вишів є її членами.
 4. Практично всі виші пропонують програми обміну, за якими частину програми або стажування можна пройти за кордоном.
 5. Після закінчення університету випускник отримує право залишитися в країні на 1 - 3 роки для працевлаштування. Надалі він може отримати посвідку на проживання і залишитися жити в Канаді.
 6. Орієнтація на практичну роботу. Попри те, що навчання в університеті включає значно більше академічних занять, ніж у коледжі, все ж таки в них є і стажування, і численні дослідницькі проєкти, co-op програми та інші можливості для набуття реальних навичок роботи за фахом.
 7. Можливість працевлаштування. Університети цієї країни мають понад 5 тисяч партнерських угод із державними та іноземними компаніями, які приймають студентів на стажування, а надалі й на роботу. З дипломом канадського вишу довго шукати роботу не доведеться.
 8. Солідне фінансування. На освіту держава виділяє чимало коштів, а такі університети, як University of Toronto, University of British Columbia, McGill University тощо мають ще й солідну підтримку від приватного сектору. Це дає змогу забезпечити студентів кращими умовами для навчання, запропонувати стипендії та гранти.
 9. Можливість вступити одразу після закінчення школи. У Канаді немає вимог щодо підготовчих курсів чи додаткових років навчання. Маючи гідні оцінки та знаючи англійську мову на досить високому рівні випускник школи може одразу вступити до університету Канади.
 10. Можливість працювати. Студенти можуть знайти підробіток на кампусі або за його межами й отримувати цілком непоганий дохід. Під час занять дозволяється працювати до 20 годин на тиждень, а на канікулах - до 40 годин на тиждень.

Найкращі університети Канади

У Країні Кленового листка працює понад сотня університетів, але найавторитетнішими та найвідомішими вважаються:

 1. University of Toronto – найвідоміший університет країни, визнаний Найкращим у Канаді згідно з кількома провідними світовими рейтингами. Він стабільно входить до топ-20 найкращих вишів світу і пропонує найкращу освіту, яку може здобути студент, за численними спеціальностями. Цей університет належить до типу колегіальних, тобто до його складу входить 12 коледжів, кожен з яких має своє управління, фінансування, традиції, програми тощо. Виш має понад сотню будівель, зокрема лабораторії та дослідницькі центри. В University of Toronto пропонують понад 980 програм навчання.
 2. McGill University – ще один престижний виш, який дуже популярний серед іноземних студентів. Він включає 50 дослідницьких центрів та інститутів, що дає змогу максимально розкрити науковий потенціал своїм студентам. Цей виш пропонує найбільшу кількість програм докторантури. На дуже високому рівні тут викладається інженерія, природничі науки, медицина. Медична школа вишу входить до 40 найкращих у світі протягом останніх 15-ти років.
 3. University of British Columbia – чудовий вищий навчальний заклад із блискучим професорським складом і світовою репутацією. Кампус включає наукові лабораторії, художні галереї, концертні зали, ферми, спортивні центри та багато іншого. Найсильнішими предметами називають географію, гірничу справу, спорт тощо. Крім того, цей виш входить до топ-40 найкращих у світі за рівнем працевлаштування випускників.
 4. University of Alberta – розташований у дуже мальовничому регіоні Канади в місті Едмонтон. Він посідає 5 місце в рейтингу найкращих канадських вишів і входить до списку 150-ти найкращих вишів світу. Він пропонує понад сотню програм, найкращими з яких називають спеціальності в галузі кінезіології, спорту та відновлення, юриспруденції, фармакології. Бізнес-школа в цьому виші є найстарішою в державі та однією з провідних у світі. Цей виш славиться численними стипендіальними програмами.
 5. University of Monreal – цей виш знаменитий у світі завдяки інноваційним дослідженням у галузі біотехнологій, медицини та фармацевтики. Тут освіту можна здобути не тільки англійською, а й французькою мовою. Виш охоплює 16 факультетів і шкіл, у яких студенти можуть обрати понад 600 програм бакалаврату та магістратури.
 6. McMaster University - найстаріший виш країни, який працює понад 100 років. Цей університет посідає 4 місце в списку найкращих канадських вишів і входить до 100 найкращих вишів світу. Він відомий завдяки безлічі міждисциплінарних програм, які дуже затребувані на сучасному ринку праці. Університет має солідну матеріальну базу і безліч унікальних навчальних об'єктів (зокрема симулятор біржових торгів, ядерний реактор для досліджень та ін.) Найсильнішими є програми медичного та інженерного факультету.
 7. University of Waterloo - відомий університет країни, який вважається кращим у дослідницькій діяльності та підготовці педагогів. Він отримав звання "найінноваційнішого університету Канади" і може запропонувати своїм студентам практику в найбільших корпораціях світу (Google, Amazon тощо). На високому рівні тут викладають спеціальності з інженерії, гуманітарних наук, готельної справи та туристичного менеджменту, бізнесу, комп'ютерних технологій, нанотехнологій тощо.
 8. University of Calgary - один із провідних науково-дослідних вишів Канади, який може похвалитися кращими програмами в галузі кінезіології, сестринської справи, а його юридична школа входить до числа 200 найкращих Юридичних шкіл світу.
 9. Western University - один із провідних університетів країни з чудовим мальовничим кампусом і найбільшими дослідницькими центрами. Найкращими називають його програми в галузі соціальних наук, медицини, спорту, технологій.

Програми в університетах Канади

У кожному університеті студент може обрати з кількох сотень спеціальностей. Особливістю канадських програм навчання є їхня міждисциплінарність - ця країна завжди йде в ногу з часом і адаптує свої курси під потреби ринку праці. Студенти отримують актуальні знання та вміння і можуть швидко знайти хорошу роботу за фахом.

Усі програми навчання в Канаді сучасні та дають студентам глибокі знання, але традиційно найсильнішими галузями підготовки студентів у цій країні вважаються мікроелектроніка, бізнес, інженерія, природничі науки, інформаційні технології.

В університеті студент може отримати кілька наукових ступенів: від бакалавра до доктора наук. Варто зазначити, що більшість студентів закінчує виш одразу після присвоєння ступеня бакалавра - цього достатньо, щоб знайти хорошу роботу і просуватися кар'єрними сходами.

Ступінь бакалавра

Bachelor degree - це перший базовий ступінь, без якого подальша наукова діяльність або кар'єрне зростання неможливі. Також її називають Undergraduate. Такі програми розраховані на 3-4 роки навчання. У канадських вишах навчання може ділитися на два або три семестри. Якщо в університеті прийнято триместри, то один із них відводиться для стажування або реалізації проєктів. У Канаді розрізняють ступені Baccalaureate degree і Honours Baccalaureate degree.

Перший вказує на звичайну навчальну програму, а другий - на поглиблене вивчення профільного предмета та високу успішність студента.

Усі програми навчання в Канаді відповідають сучасним знанням і вимогам на ринку праці. Багато з них посідають перші позиції у світових рейтингах. Найкращими у вишах цієї країни заведено вважати програми в таких галузях: телекомунікації, комп'ютерна графіка та анімація, біотехнології, фармацевтика.

Щоб вступити на бакалаврат, студенту достатньо мати атестат про повну загальну середню освіту, знати англійську на високому рівні та мати високі бали з профільних предметів. Маючи ступінь бакалавра, випускник-іноземець може претендувати на посвідку на проживання або ж продовжити навчання та здобути ступінь магістра.

Ступінь магістра

Master's degree - це вищий рівень, який доступний тільки студентам зі ступенем бакалавра в тій самій сфері. Магістратура орієнтована на вивчення свого предмета з наукового погляду, студент вчиться проводити дослідження, аналізувати результати, брати участь у проєктах тощо.

У Канаді розрізняють два види магістерських програм: Taught Programs (навчальні) і Research Programs (орієнтовані на дослідницьку діяльність).

Навчання в магістратурі триває 1-2 роки залежно від спеціальності. Особливим різновидом магістратури є ступінь MBA - це вища кваліфікація в бізнес-сфері, яка дуже високо цінується роботодавцями всього світу.

З найбільш популярних спеціальностей можна назвати: інформаційні технології, інформаційну безпеку, інженерію, мікроелектроніку, менеджмент, природничі науки тощо.

Ступінь доктора наук

Doctorate Degree - це найвищий науковий ступінь у Канаді, який може отримати студент. Він необхідний тим, хто планує займатися наукою. Навчання в аспірантурі займає ще близько 2-х років і включає як академічні заняття, так і проведення досліджень, а потім обов'язково потрібно написати і захистити дисертацію. Здобути докторський ступінь можна тільки в найбільших багатодисциплінарних університетах Канади з великою науково-дослідною базою та кваліфікованим викладацьким складом.

Щоб вступити на аспірантуру необхідно мати ступінь магістра, але бувають випадки, коли видатним студентам дозволяють вступ зі ступенем бакалавра.

Як вступити до університету Канади?

Стати студентом канадського університету значно складніше, ніж коледжу. Вимоги до абітурієнтів досить високі. Щоб досягти цієї мети будуть потрібні:

 • високі оцінки в шкільному атестаті;
 • високі бали з мовного тесту (IELTS або TOEFL).

Залежно від спеціальності можуть знадобитися:

 • мотиваційний лист;
 • есе;
 • рекомендаційні листи;
 • додаткові тести або іспити.

Студенти-іноземці можуть вступити на міжнародний перший курс. Це спеціальна програма, вступити на яку простіше і вчитися легше. Опанувавши програму і звикнувши до нової системи навчання, вони можуть перейти на загальний 2 курс і вчитися нарівні з іншими студентами.

Ще один варіант вступу - за програмою переведення з коледжу. Це популярний спосіб. Бо він легший і дешевший. Студент закінчує перші 2 роки навчання в коледжі і, набравши потрібну кількість кредитів, перекладається на аналогічну спеціальність в університет одразу на 3 курс.

Випускники канадських університетів дуже затребувані в усьому світі. Якщо ви отримаєте такий диплом, він відкриє двері в найкращі організації світу. Саме навчання і життя в Канаді будуть захопливим і корисним досвідом. Крім освіти, іноземні студенти пізнають нову країну, заводять корисні зв'язки, ведуть цікаве і насичене подіями життя.

Університети Канади

Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни