КАНАДСЬКІ КОЛЕДЖІ ТА УНІВЕРСИТЕТИ ГОТОВІ ПРИЙНЯТИ СТУДЕНТІВ У КЛАСАХ

Навесні 2021 року уряд дозволив знову відкрити кампуси, тому новий навчальний рік 2021/22 рр. відбуватиметься як годиться.
Канадські коледжі та університети - одні з найкращих у світі й користуються великою популярністю в іноземних студентів. Карантин через пандемію Covid-19 став причиною того, що виші (як і в інших країнах світу) змушені були перейти на дистанційний формат навчання. З цієї ж причини, багато абітурієнтів відклали свої плани на вступ, чекаючи, коли університети повернуться до звичної очної форми навчання.

Однак, іноземні студенти є дуже важливими для канадських коледжів та університетів, тож уряд країни робить усе можливе, щоб якнайшвидше повернути їх до аудиторій та продовжити повноцінне навчання у звичному форматі.

Навесні 2021 року уряд дозволив знову відкрити кампуси, тому новий навчальний рік 2021/22 рр. відбуватиметься як годиться. Зрозуміло, залишилися деякі обмеження щодо в'їзду в країну і правила, дотримуватися яких повинен кожен студент. Однак, канадські коледжі та університети готові прийняти студентів у класах.

Усі, хто навчався дистанційно, відклав вступ торік або планує вступ цьогоріч, можуть сміливо подавати заяву і планувати переїзд до Канади для навчання в коледжі чи університеті.

Як студенти канадських вишів можуть приїхати в країну?

Уряд Канади склав детальні вимоги для в'їзду в країну та поселення на кампусі.

За 72 години до прильоту кожна людина повинна мати негативний ПЛР-тест. Також навесні було розроблено та презентовано для користування безплатний застосунок ArriveCAN. Його мета - запобігання поширенню коронавірусу. Кожен, хто приїжджає до Канади, має завантажити його, встановити та внести низку даних:

 • інформація про останні поїздки;
 • дані про людей, з якими людина перебувала в безпосередньому контакті останнім часом;
 • план карантину для невакцинованих громадян;
 • особиста оцінка наявності симптомів коронавірусу.

Дані з додатка людина надає офіцерам прикордонної служби на митниці.

Якщо людина була повністю вакцинована, вона має надати довідки, що підтверджують це, а також вони звільняються від тестування на 8 день після прибуття, але можуть потрапити під вибіркову перевірку на митниці.

Що чекає на іноземних студентів у вишах після прибуття?

Згідно з нормами законодавства, наразі після прибуття до навчального закладу іноземні студенти мають бути розміщені в гуртожитках або спеціальних готелях на 14 днів - цей карантин обов'язковий для всіх. На цей час людині надають окрему кімнату з санвузлом, їжу їй приносять під двері. Також у цей період вона має здати 2 тести на Covid-19. Якщо все гаразд, карантин знімають, і студент може жити на кампусі.

Вельми оптимістично звучать прогнози, що з серпня карантинні готелі можуть бути скасовані.

Важливо! За порушення самоізоляції в Канаді діють суворі покарання: від 6 місяців в'язниці до 750 тисяч CAD.

В'їзд до Канади для вакцинованих студентів

Початок кампанії вакцинації дозволив уряду Канади пом'якшити правила для в'їзду в країну. З 5 липня іноземці, щеплені вакциною, яку визнає Канада, і без симптомів захворювання, не повинні перебувати 14 днів на карантині та здавати тести після прибуття. Також гості країни зможуть зупинятися в будь-яких готелях, а не тільки в зазначених урядом.

Канада визнає кілька вакцин:

 • Pfizer;
 • Moderna;
 • AstraZeneca COVISHIELD;
 • Janssen (Johnson & Johnson).

Але, до прильоту, кожен так само повинен мати негативний ПЛР-тест. Також обов'язково потрібно скласти план з проходження карантину на випадок, якщо влада вирішить, що людина не відповідає всім вимогам для зняття обмежень при в'їзді.

Оскільки почав поширюватися новий штам коронавірусу, всі обмеження зберігаються для іноземців, які прилітають з Індії незалежно від їхнього громадянства.

Як проходить навчання в канадських коледжах та університетах у 2021?

Провідні коледжі та університети Канади роблять усе можливе, щоб навчання проходило в комфортному та звичному форматі. Будинки переобладнують і оснащують так, щоб забезпечити максимальну безпеку здоров'ю студентів і персоналу.

Приміщення отримують додаткові модернізовані системи вентиляції, фільтрації повітря та опалення, місця та засоби для дезінфекції. У кілька разів збільшено кількість прибирань у приміщенні.

Наразі залишається актуальним розпорядження носити маски в закритих приміщеннях, хоча прогнозують, що незабаром (зі збільшенням кількості вакцинованих людей) ці обмеження буде знято.

Безпосередньо на кампусах створено кабінети для вакцинації, де кожен охочий зможе пройти процедуру.

Куди можна вступити в Канаді у 2021/22 навчальному році?

У новому навчальному році всі виші Канади відчиняють свої двері для студентів та абітурієнтів. Залежно від цілей і матеріальних можливостей кожен може обрати навчальний заклад різного типу.

Коледжі спеціалізуються на практичному навчанні. Тут студент може отримати сертифікат, диплом або навіть ступінь бакалавра за широким спектром спеціальностей. Також коледж може стати сходинкою на шляху до вищої освіти, якщо навчальний заклад підтримує програми переведення - у цьому разі студент може перевестися на 2 або 3 курс університету.

Великою популярністю в іноземних студентів користуються коледжі Канади:

 • Centennial College;
 • Conestoga College;
 • Durham College;
 • Fanshawe College;
 • George Brown College;
 • Georgian College;
 • Humber College;
 • Niagara College;
 • Sheridan College и др.

Багато іноземних студентів обирають навчання в коледжі Канади, бо коштує воно значно дешевше, а вимоги для вступу нижчі, водночас рівень підготовки досить високий, а перспективи працевлаштування - вельми непогані.

Університети пропонують вищу освіту на ступінь бакалавра, магістра і доктора наук.

Також багато вишів цього типу пропонують короткі сертифікаційні та дипломні курси.

Згідно з рейтингом QS World University Rankings 2021 року найкращі університети Канади:

 1. University of Toronto (1 місце в Канаді, 25 місце у світі);
 2. McGill University (2 місце в Канаді, 31 місце у світі);
 3. University of British Columbia (3 місце в Канаді, 45 місце у світі);
 4. Université de Montréal (4 місце в Канаді, 118 місце у світі);
 5. University of Alberta (5 місце в Канаді, 119 місце у світі);
 6. McMaster University (6 місце в Канаді, 144 місце у світі);
 7. University of Waterloo (7 місце в Канаді, 166 місце у світі);
 8. Western University (8 місце в Канаді, 203 місце у світі);
 9. University of Calgary (9-10 місце в Канаді, 246 місце у світі);
 10. Queen's University at Kingston (9-10 місце в Канаді, 246 місце у світі).

Де в Канаді вчиться дешевше?

Никто не поспорит с тем, что окончить университет Торонто или Университет Британской Колумбии престижно, но обучение там стоит дорого и не каждому по карману. Если абитуриент ищет варианты где в Канаде получить хорошее образование подешевле, ему стоит обратить внимание на такие вузы, как:

 • Thompson Rivers University;
 • Cape Breton University;
 • University of New Brunswick;
 • Memorial University of Newfoundland;
 • Université de Saint-Boniface;
 • Brandon University;
 • Memorial University of Newfoundland;
 • University of Northern British Columbia;
 • University of Saskatchewan;
 • Université de Saint-Boniface и др.

Як обрати коледж чи університет Канади?

Перше, що слід зробити, це визначитися з типом навчального закладу. Далі важливо звернути увагу на такі аспекти:

 1. Програма навчання. Це найважливіший фактор, оскільки навіть у невеликому університеті вам можуть запропонувати дуже хорошу програму навчання за вашою спеціальністю. Слідкуйте за рейтингами конкретної Школи та програми, а не тільки вишу.
 2. Регіон навчання. Тут ви будете жити і вчитися кілька років, тому варто вибрати відповідний клімат, визначитися з тим, чи приємніше вам буде жити в мегаполісі або віддаленому кампусі тощо.
 3. Вартість. Важливо враховувати не тільки вартість навчання, а й проживання. Наприклад, життя в таких містах як Торонто або Ванкувер коштуватиме набагато дорожче, ніж у провінції.

Канада - одна з найкращих країн світу для здобуття освіти. Чудова природа, найсильніші виші з чудовим викладацьким складом і технічною базою, доступна вартість (особливо порівняно зі США та Великою Британією), і, що не менш важливо, доброзичлива атмосфера. У Канаді до іноземців ставляться дуже тепло і завжди прагнуть допомогти в адаптації. У кожному університеті навчається велика кількість іноземців, тож ви не почуватиметеся самотньо. Для першокурсників існують програми підтримки та наставництва - куратори допомагають у вирішенні будь-яких питань.

Дипломи канадських вищих навчальних закладів високо цінуються в усьому світі. Студенти отримують не тільки академічну, а й чудову практичну підготовку і після випуску одразу готові приступити до виконання своїх обов'язків. Ця особливість навчання в Канаді високо цінується роботодавцями.

Незважаючи на всі складнощі, які виникають у сучасному світі, канадські коледжі та університети готові прийняти студентів у класах. Навчання - це запорука успішного майбутнього, тож не варто відкладати свої плани - ви можете розпочати вже у вересні або січні та зробити перші кроки на шляху до успішної кар'єри. Слідкуйте за правилами в'їзду та заселення - кожна провінція та навчальний заклад може вносити свої корективи.

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни