НАВЧАННЯ В КАНАДСЬКИХ ВИШАХ

Як вплинув карантин на систему освіти та що робити іноземним студентам?
Канадська система освіти визнана однією з найкращих у світі. Маючи численні подібності з британською, вона пропонує привабливі умови навчання іноземним студентам.

Безперечними перевагами канадської вищої освіти є:

 • Простота вступу. Навчання в канадських навчальних закладах стартує двічі на рік, а в окремих коледжах - 3 рази. Рішення приймальної комісії абітурієнтам доводиться чекати 2-4 тижні з моменту надання документів. Більшості ВНЗ достатньо пред'явлення атестата про повну загальну середню освіту, і в абітурієнтів немає необхідності витрачати додатковий рік на підготовчі курси.
 • Тісний зв'язок академічних програм і практичної діяльності. Студенти канадських ВНЗ підкреслюють, що в пріоритеті для установ - практична професійна освіта. З метою компенсації нестачі робочої сили канадським навчальним закладам дуже важливо в максимально стислі строки дати знання великій кількості фахівців.
 • Комфортне середовище для студентів-іноземців, можливість одночасно навчатися і працювати. Допустимої кількості робочих годин під час навчання і на канікулах цілком достатньо, щоб покривати витрати на харчування, проїзд або проживання.
 • Освіта, що відповідає світовим стандартам, і диплом, що цінується на міжнародному ринку праці. Канадські ВНЗ стабільно входять до рейтингу провідних навчальних закладів світу і не поступаються за якістю освіти установам США та Сполученого Королівства. Фахівці, які закінчили програми навчання в коледжах та університетах Канади, мають усі шанси працевлаштуватися у великі компанії протягом 3-6 місяців після отримання диплома.
 • Доступна вартість навчання. Вартість навчання в коледжах стартує від 13000 до 17000 CAD на рік, а в університетах - від 18000 CAD на рік. Слід зазначити, що супутні витрати на харчування та проживання становлять близько 11000-12000 CAD, що істотно менше за витрати студентів, які навчаються в британських і американських ВНЗ.
 • Відсутність вікових обмежень. Для вступу в канадські ВНЗ відсутні будь-які обмеження за віком, оскільки абітурієнтам може бути і 17, і 50 років. Єдиною умовою може стати необхідність попереднього навчання в мовній школі. Нерідко студенти віком старше 30 років приїжджають на навчання зі своїми сім'ями. До того ж, за умови роботи або навчання одного з батьків full-time дитині надається можливість безкоштовно відвідувати школу.
 • Високий ступінь задоволеності студентів і викладачів, зумовлений серйозними інвестиціями уряду в освіту.
 • Можливість залишитися працювати в Канаді після завершення навчання на період від 1 року до 3 років. Якщо надалі трудовий контракт буде продовжуватися, отримати дозвіл на роботу і посвідку на проживання не складе труднощів.

Навчання в Канаді - гідна альтернатива навчанню в американських і британських університетах. Саме тому з кожним роком їй віддає перевагу дедалі більша кількість абітурієнтів з різних країн світу.

Особливості прибуття в країну

Усі іноземні студенти, на яких чекає навчання в Канаді, для перетину кордону зобов'язані будуть користуватися додатком ArriveCAN. Він розроблений спеціально для запобігання поширенню коронавірусу.

Безкоштовний і доступний для всіх застосунок уперше було презентовано широкому загалу навесні поточного року. Його основна мета - дотримання прикордонних заходів громадянами, які перетинають канадський
кордон. Щоб отримати доступ до програми, необхідно завантажити мобільний додаток або зареєструватися на інтернет-сайті уряду.

Студенти, які прямують на навчання до коледжів Канади, перед посадкою на літак мають надати низку особистих даних за допомогою додатка ArriveCAN. До них належить:

 • Детальна інформація про останні поїздки.
 • Відомості про людей, з якими напередодні були контакти.
 • План карантину, якщо відсутнє звільнення від нього.
 • Особиста оцінка наявності симптомів коронавірусної інфекції COVID-19.

Квитанція додатка має бути пред'явлена студентами під час в'їзду в країну, тоді як офіцерами агентства прикордонної служби здійснюється контроль за наданням даних у цифровому вигляді.

Порушення правил під час вступу до університетів Канади тягне за собою примусові заходи різного характеру від усних попереджень до грошових штрафів у розмірі $1000 CAD. Уникнути їх іноземні громадяни можуть тільки в разі низки особистих обставин, серед яких - інвалідність або відсутність інфраструктури.

Карантин в університетах Канади

Збираючись на навчання до коледжів Канади та ВНЗ, студенти можуть зіткнутися з різними карантинними обмеженнями.

Торонтський університет усіх студентів, які прибувають, попереджає про необхідність розміщення в шкільних гуртожитках і готельних номерах протягом 14 днів на період карантину. Співробітниками закладу будуть проведені медичні огляди учнів з наданням спеціально розроблених карантинних комплектів.

Усі будівлі університету, в яких розміщені офіси та аудиторії, приведені в повну відповідність до стандартів громадської охорони здоров'я з метою боротьби з COVID-19 і навіть перевершують їх.

Калгарський університет представив широкій громадськості деталі плану поселення у своїх гуртожитках. Згідно з ним, значна частина іноземних студентів після прибуття в країну також буде розміщена на 14 днів у шкільні гуртожитки або в місцеві готелі. Водночас університет продовжує працювати дистанційно й дає змогу іноземним студентам відвідувати онлайн-заняття, якщо з якихось причин вони не готові повернутися до Канади для навчання.

Що являє собою система канадської вищої освіти?

Отримати заповітний диплом про вищу освіту можна в коледжах або університетах. Однак ці канадські освітні установи, на відміну від установ інших країн, мають низку відмінностей.

 • Коледжі. У процесі навчання в Канаді студенти не займаються науково-дослідницькою діяльністю. Освітній процес спрямований більшою мірою на отримання студентами практичних навичок.

  Під час навчання на учнів чекає стажування і практика за фахом. Також їм доступна окрема програма, що передбачає можливість поєднання навчання в коледжі Канади і роботи.

  Різноманітність напрямів, представлених у канадських коледжах, велика, а підготовка студентів має переважно прикладний характер. Після закінчення навчання в коледжі Канади випускники отримують сертифікат, диплом про успішне завершення програми або ступінь молодшого спеціаліста.

  Тривалість навчання в коледжах становить від 1 року до 3 років.

 • Університетські коледжі. Вони розташовані на території деяких канадських провінцій, серед яких - Альберта та Онтаріо. У них немає повноцінного статусу університету, але є дозвіл реалізувати програми прикладного бакалаврату з присвоєнням відповідного ступеня.

 • Університети Канади. Будучи навчальними закладами найвищого рівня, вони можуть присуджувати випускникам академічні ступені. В освітньому процесі університетів особлива увага приділяється науково-дослідницькій діяльності студентів.

Тривалість навчання на програмі бакалаврату становить 3-4 роки, у магістратурі - 1-2 роки, у докторантурі - 3 роки.

Провідні канадські університети

 1. Торонтський університет. Навчальний заклад пропонує абітурієнтам 14 факультетів різного профілю, на яких викладають інженерію та прикладні науки, архітектуру та дизайн, медицину, інформаційні технології.

  Безперечним приводом для гордості співробітників і студентів університету є факт розробки в ньому схеми електронного мікроскопа, багатьох відкриттів у галузі природничих наук, а також отримання групою науковців Нобелівської премії за пропозицію унікальної методики виведення інсуліну.
 2. Манітобський університет. Цей ВНЗ єдиний у провінції спеціалізується на наукових дослідженнях у різних сферах, крім навчання студентів на програмах бакалаврату та магістратури. Також привабливим для учнів є надання стипендій і можливість проходження оплачуваних стажувань.
 3. Трентський університет. ВНЗ посідає 1-е місце в провінції Онтаріо за рівнем програм бакалаврату і 2-е серед усіх дослідницьких канадських університетів.

  Багато бакалаврських програм установи не мають аналогів в інших університетах Канади. Під час навчання та науково-дослідницької діяльності студентами активно використовуються інноваційні технології.

  На окрему увагу заслуговують стипендії, які щорічно виплачуються ВНЗ. Їхня кількість і розміри дозволяють університету бути одним із лідерів у цьому напрямі.
 4. Королівський дорожній університет. Навчання в Канаді в цьому ВНЗ особливо цікаве для іноземців, оскільки він висуває більш щадні вимоги до рівня володіння англійською мовою.

  Ще однією особливістю установи є наявність прискорених програм навчання, згідно з якими програму бакалаврату можна закінчити за 3 роки, а магістратуру - за 1 рік. Надзвичайно сильний професорсько-викладацький склад дозволяє університету посідати провідні позиції в незалежних рейтингах.
 5. Університет Томпсон-Ріверс. ВНЗ активно приймає на навчання студентів-іноземців, кількість яких сягає 10%. Щороку університет отримує гранти на численні науково-дослідні проекти, учасники яких додатково мотивуються престижними стипендіями.
 6. Університет Кейп-Бретон. Навчальний заклад вирізняється невеликим набором найбільш актуальних для провінції спеціальностей. Успішна швидка інтеграція в соціальне життя і розкриття потенціалу - ось основні цілі, які ставить перед собою цей університет Канади.

  Кожному випускнику надається право з легкістю працевлаштуватися на підприємства Нової Шотландії. До того ж, участь установи в спеціальній програмі від провінції дає можливість отримати статус резидента країни в найкоротші терміни.
 7. Технологічний інститут Північної Альберти. Обираючи навчання в Канаді, цьому ВНЗ віддають перевагу абітурієнти, які прагнуть здобути вузькоспеціалізовану освіту в одному з провідних політехнічних закладів країни.

  Університет пропонує понад 200 дипломних і сертифікатних програм різних напрямків.
 8. University Canada West. Цей невеликий вузькоспеціалізований приватний університет отримав державне визнання і має буквально кілька бакалаврських і магістерських програм з бізнес-напрямків. Випускники цього ВНЗ не мають проблем із працевлаштуванням у престижні компанії завдяки отриманим знанням, практичним навичкам і відділенню професійного орієнтування, яке активно підтримує зв'язки з найбільшими канадськими підприємствами.
 9. Вінніпезький університет. Понад 800 бакалаврських і магістерських програм ВНЗ дає змогу кожному абітурієнту підібрати підходящий напрямок. Додає популярності цьому університету Канади і спеціально створений стипендіальний фонд, який щорічно привласнює великі стипендії як місцевим жителям, так і студентам-іноземцям.
 10. Університет Капілано. ВНЗ реалізує бакалаврські програми за кількома базовими напрямами - гуманітарні науки, мистецтво, бізнес і туризм. Авторитет університету, відмінна теоретична і практична підготовка забезпечують працевлаштування випускників на перспективні високооплачувані посади в середньому протягом 6 місяців.

ВНЗ Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни