ПІСЛЯДИПЛОМНІ ПРОГРАМИ В КАНАДІ

Що обрати postgraduate чи магістратуру в Канаді. Плюси та мінуси післядипломних програм.
Джонні Депп і Дженніфер Еністон в юності працювали телемаркетологами. Дженніфер Лопес починала кар'єру в адвокатському бюро. Джулія Робертс працювала морозивницею в Baskin Robbins, а Гаррісон Форд був першокласним теслею... І можливо, ми б ніколи так і не дізналися про всіх них, якби в один прекрасний момент майбутні зірки не побоялися круто змінити своє життя і змінити професію. Може і у вашому житті настав час для крутого повороту?

Ви вже на шляху до професійної кар'єри, але, отримавши диплом, розумієте, що хочеться більшого? Або обрана спеціальність стала вам не до душі, і ви не хочете пов'язувати з нею своє життя? Настав час змін!

Традиційний чотирирічний ступінь, безумовно, не єдиний варіант освіти. Тепер, коли люди стали більш мобільними і змінюють роботу та навіть сферу діяльності значно частіше, ніж у минулому, з'явилося багато варіантів післядипломних програм. Якщо ви працюєте і навчаєтеся одночасно, хочете змінити професію, вам бракує якихось навичок або ви хочете якнайшвидше розпочати свій кар'єрний шлях (що особливо актуально при переїзді в іншу країну), різноманітні Post-Graduate programs допоможуть вам швидше досягти бажаного. Головне, обрати найбільш підходящий варіант для себе. І в цьому ми вам допоможемо.

У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ СЕРТИФІКАТОМ, ДИПЛОМОМ І СТУПЕНЕМ

Сертифікати, дипломи та ступені різняться за витраченим часом, необхідним для здобуття кожного з цих типів освіти, а також за кредитами, які потрібні для завершення навчання. Практично кожен може отримати сертифікат у тому чи іншому напрямку. Отримати диплом трохи складніше. Здобуття ступеня не лише інтелектуально складніше, а й потребує більше часу, зусиль, зосередженості та, звісно ж, грошей.

Післядипломні програми Post-Graduate Certificate/Diploma поширені досить широко, вони є як в університетах, так і в коледжах. Для отримання магістерського ступеня необхідно вступати до університету.

Кожна з цих видів академічних програм підходить для певних конкретних галузей або кар'єрних цілей.

ЩО ТАКЕ СЕРТИФІКАТ

Програма Post-Graduate Certificate - це цільова група курсів для розвитку певної навички. Сертифікат є підтвердженням того, що ви опанували просту навичку за короткий час (зазвичай від одного дня до шести місяців).

Програма займає мало часу, тому що загальноосвітні курси не входять до навчального плану.

Наприклад, сертифікат CompTia A+ підтверджує, що ви розумієте основи роботи з комп'ютером. Проте практично кожен фахівець із дипломом у сфері ІТ знатиме набагато більше про комп'ютери, ніж будь-хто із сертифікатом A+ тому, що в основному ви вивчаєте тільки один тип навички і на досить простому рівні. Проте, у цій конкретній навичці ви все одно знатимете більше, ніж середньостатистична людина, яка не пов'язана з цією сферою.

Certificate часто проходять паралельно з бакалаврською або магістерською програмою для отримання додаткових навичок, які можуть допомогти в роботі.

Приклади затребуваних Certificate programs:

Сертифікат у сфері косметології. Це більше, ніж просто нанесення макіяжу і стрижка волосся. Як косметолог, ви також надаватимете людям інформацію щодо догляду за волоссям, шкірою та нігтями. Програма сертифікації дасть вам знання і досвід, необхідні для того, щоб надати своїм клієнтам точну інформацію та послуги високої якості.

Сертифікат обов'язковий для практики, якщо ви надаватимете послуги, не маючи сертифіката, ви можете зіткнутися з серйозними покараннями.

Масажна терапія - ще одна кар'єрна галузь, яка швидко розвивається і в якій отримати сертифікат вельми перспективно. Звісно, якщо ви вирішите стати масажистом, можна здобути чотирирічний ступінь у галузі спортивної підготовки, однак сертифікат допоможе вам почати працювати з людьми швидше і з меншими витратами.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ СЕРТИФІКАТА?

Плюси:

Сертифікат вигідний (так-так, у прямому сенсі слова ці програми коштують значно менше і для їхнього завершення потрібно небагато часу), якщо ви хочете змінити професію та вже маєте освіту або деякий досвід роботи в обраній галузі навчання. Отримавши сертифікат, ви можете швидко оволодіти навичками, потрібними для кар'єри в іншій галузі, без необхідності повертатися до університету для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю.

Коледжі та університети в Канаді завжди пропонують спеціальності Post-Graduate, затребувані на ринку праці, тому випускникам легко знайти роботу після закінчення.

Ви також можете отримати сертифікат, якщо ви хочете продовжити свою кар'єру в суміжній частині своєї галузі, це дасть вам змогу розширити коло компетенцій, якими ви володієте.

Ще одним великим плюсом є дуже прості вимоги до вступників.

Мінуси:

Важливий нюанс для тих, хто хоче отримати дозвіл на роботу в Канаді після закінчення програми, тривалість навчання має становити не менше 8 місяців. Не довгострокові програми тривалістю 1-7 місяців таку можливість не дають!

Одним із недоліків сертифіката є те, що він може бути дещо обмежений. Ви матимете варіанти кар'єрного зростання, що базуються винятково на сертифікаті, і рости далі може бути проблематично без здобуття додаткового досвіду чи освіти.

ЩО ТАКЕ ДИПЛОМ?

Post-Graduate Diploma - підтвердження того, що ви опанували складніший набір навичок за помірно довгий час (зазвичай від шести місяців до року) на досить хорошому рівні.

Диплом дає глибші знання, ніж сертифікат. Заняття на дипломній програмі дадуть вам змогу отримати повне уявлення про вашу царину навчання, але по завершенню програми ви не отримаєте ступінь.
Незважаючи на те, що дипломні програми пропонують більш поглиблену навчальну програму, ніж сертифікат, все ж таки вони більш подібні до сертифіката, ніж ступені.

Дипломні програми пропонують спеціалізовані знання та практичний досвід, необхідні для роботи, тож на заняттях ви можете вивчати та практикувати навички, які будете використовувати щодня.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ДИПЛОМА?

Диплом може бути корисним, якщо ви хочете змінити кар'єру за відносно короткий проміжок часу, і у сфері, в яку ви вступаєте, не потрібен ступінь бакалавра або магістра. Оскільки дипломи часто мають технічний або професійний характер, вони корисні, якщо ви хочете почати кар'єру, наприклад, електрика або асистента стоматолога.

Деякі інші переваги диплома:

  • Навчання може бути завершено у відносно короткі терміни.
  • Диплом економічно ефективний; навчання коштує менше, ніж повноцінний ступінь.
  • Прості вимоги та процедури зарахування порівняно зі вступом на програму ступеня.
  • Розклад занять гнучкий, оскільки багато хто зі студентів паралельно працює.
  • Заняття орієнтовані саме на ті навички, які вам знадобляться в роботі.
  • Програми Diploma зазвичай містять деякі види стажувань, тож ви можете не тільки отримати практичний досвід, а також знайти майбутнє місце роботи.

Недоліком диплома є те, що... він не ступінь. Після того, як ви пройдете необхідне навчання, у вас буде тільки диплом. Однак за бажання ви можете отримати ступінь молодшого спеціаліста.

Одна з відмінностей між дипломом і ступенем молодшого спеціаліста - це наявність загальноосвітніх курсів; ви муситимете пройти їх, якщо хочете здобути ступінь молодшого спеціаліста, але не тоді, коли навчаєтеся на програмі Diploma.

Які варіанти кар'єри можливі для випускників Diploma

Найперспективнішою для дипломних програм є індустрія охорони здоров'я, як галузь, що швидко розвивається, з безліччю можливостей.

Наприклад, ви можете вступити на дипломну програму "Практична/професійна медсестра" і здобути освіту за набагато менший час, ніж потрібен для отримання ступеня. Таким чином, ви зможете відігравати ключову роль у медичних установах: забезпечувати догляд і ліки для пацієнтів, працювати разом із лікарями та іншим медичним персоналом.

Кар'єра особистого тренера з фітнесу також будується на дипломній програмі. Замість отримання чотирирічного ступеня зі спортивної медицини або суміжної спеціальності, на Diploma program ви отримаєте цінні навички, що допомагають людям у їхніх режимах харчування та фізичних вправ за коротший час і з меншими витратами для вас.

Інші популярні варіанти для програм Diploma: електротехнік, IT-адміністратор, асистент стоматолога тощо.

ЩО ТАКЕ СТУПІНЬ?

Ступінь магістра - це ступінь просунутої послідовної освіти.

Підтверджує, що ви вивчили велику кількість складних наборів навичок, орієнтованих на певний напрямок (природничі науки, комп'ютери, іноземні мови тощо) протягом тривалого періоду часу (від 1 до 2-х років). При цьому навчання в магістратурі можливе лише після здобуття ступеня бакалавра, тож у загальній сумі ви витратите не менше 5 років.

Ступінь бакалавра є обов'язковим ступенем на шляху до магістерської програми.

Його відмінність у тому, що за 4 роки навчання на додачу до курсів, що належать до вашої спеціальності, ви також маєте пройти загальні програми. Це забезпечує всебічну освіту. Наприклад, у багатьох університетах ті, хто здобуває ступінь бакалавра, наприклад, у галузі бухгалтерського обліку, мають вивчати англійську мову, математику, природознавство, філософію, історію та інші предмети.

У країнах колишнього СНД склалося переконання, що після бакалаврату неодмінно має бути магістратура. Однак далеко не у всіх країнах так широко поширена повна освіта.

У світі, де різні програми підвищення кваліфікації можуть бути завершені менш ніж за рік, виникає запитання, а чи варто здобувати навіть чотирирічний ступінь бакалавра, не кажучи про подальшу магістратуру?

Наприклад, у тій же Канаді більша частина студентів влаштовується на роботу після здобуття диплома бакалавра або ще раніше. У магістратуру ж ідуть небагато.

Кому ж варто обирати магістерські програми? Усе залежить від ваших цілей. Ступінь магістра, безумовно, є цінним активом.

Магістратура має свою специфіку - це концентрація на науковій діяльності. Традиційно студенти продовжують займатися дослідженнями в тій самій сфері, в якій здобуто ступінь бакалавра або в схожій з нею.

Тому обирати програму магістратури найкраще тим, хто хоче присвятити себе дослідженням у певній галузі, а також тим, хто хоче стати викладачем канадського вишу.

Хочете навчатися в сучасних учених і займатися унікальними науковими дослідженнями актуальних проблем людства? Тоді обирайте магістратуру.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ НАВЧАННЯ В МАГІСТРАТУРІ?

Плюси:

Для проведення наукової роботи магістратура в Канаді - прекрасне місце. Тут проведення наукових досліджень активно фінансується і підтримується на рівні держави.

Після закінчення магістратури ви зможете отримати роботу, що вимагає інтелектуальних та аналітичних здібностей, які значно перевищують середній рівень. Відповідно, фахівці зі ступенем магістра можуть розраховувати на вищі посади та вищі зарплати.

Ступінь магістра поважають роботодавці, як у промисловості, так і в академічних колах. Обираючи такий тривалий шлях (мінімум 5 років) для здобуття ступеня магістра і довівши розпочате до кінця, ви проявляєте відданість і відданість вашій професії, що саме по собі вже може бути перевагою на ринку праці.

Додатковий і вельми важливий для іноземних студентів плюс магістратури в Канаді полягає в тому, що після її завершення випускник отримує право на роботу в країні протягом трьох років. Це відкриває перспективу надалі подати документи на отримання статусу постійного резидента, причому подавати заяву на імміграцію можна як кваліфікований працівник. Тоді як після програми сертифіката і диплома можна отримати Post-Graduation Work Permit тільки на 1 або 2 роки.

Мінуси:

До мінусів можна віднести високу вартість програм і час, необхідний для завершення. Попри те, що більшість вишів пропонують фінансову допомогу, ступені все ж є найдорожчою формою вищої освіти.

Вступити до магістратури на деякі напрями непросто, академічні вимоги вищі за середні (не нижче 90 балів, перевага дипломам з відзнакою).

Часто потрібне проходження тесту GRE. Багато студентів попередньо проходять підготовчі курси перед початком навчання, наприклад, pre-MBA, pre-Law або pre-Medicine. Додатково потрібні резюме та рекомендації.

Вимоги до англійської мови також будуть значно вищими, ніж для інших післядипломних програм: IELTS від 7.0, TOEFL від 100.

На деяких спеціальностях потрібен досвід роботи в обраній галузі 2-3 роки.

Найчастіше на програмах MBA і Master of Science. Значне академічне навантаження. Якщо програма Diploma передбачає тільки курсову роботу, програма магістратури включає в себе дисертацію / дослідження на додаток до курсової роботи.

Кардинальна зміна спеціалізації зазвичай не вітається. Звісно, після магістратури ви зможете влаштуватися на чудову роботу, але чи варто витратити на це ще 1-2 додаткових роки, вирішувати тільки вам.

ЯК ЖЕ ВСЕ-ТАКИ ОБРАТИ ПІСЛЯДИПЛОМНУ ПРОГРАМУ?

Вибір програми, яка виявиться найкращою для вас, залежатиме від кількох особистих факторів. Щоб отримати точнішу відповідь, який із варіантів підходить саме для вас, дайте відповідь на запитання:

Скільки часу у вас є, щоб закінчити заняття? Які ваші цілі після завершення програми?

Час. Якщо ви хочете якнайшвидше розпочати роботу в новій галузі, диплом або сертифікат можуть бути найкращим варіантом. Якщо ви працюєте повний робочий день, вам підійде програма, у якій заняття проводяться вечорами, у вихідні або онлайн.

Сфера діяльності. Наприклад, якщо ви хочете увійти у сферу кримінального правосуддя, щоб будувати кар'єру, вам може знадобитися отримати ступінь. А якщо ви хочете стати особистим тренером, то буде достатньо диплома.

Фінансова сторона. Гроші можуть бути ще одним чинником, що визначає, чи підходить вам диплом, сертифікат або ступінь. Дипломи та сертифікати коштують значно менше, ніж ступінь магістра, тож вони будуть більш рентабельним варіантом, коли ви хочете розпочати нову кар'єру. Навіть ступінь молодшого спеціаліста може бути більш рентабельною і працювати так само, як і чотирирічний ступінь, залежно від ваших цілей.

Оцініть свої здібності та інтереси. Як і в будь-якій кар'єрі, незалежно від того, чи хочете ви вперше вийти на ринок праці або у вас уже є усталена кар'єра і ви хочете щось змінити, ваші навички відіграють важливу роль у виборі освітньої програми. Подумайте, чи добре ви справляєтеся з адміністративними обов'язками, чи подобається вам будувати стосунки з людьми, чи вмієте вирішувати проблеми, чи зацікавлені ви в роботі у вузькій предметній галузі, наприклад у сфері охорони здоров'я. Оцінка ваших навичок та інтересів може допомогти вам обрати програму, яка підійде вам найкраще і приведе вас до роботи, яка вас по-справжньому захопить.

А якщо ні, ми завжди раді зробити це разом із вами!)

ВНЗ Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни