Процес вступу до іноземного вишу буде досить довгим, тому розпочинати його слід заздалегідь. Що і в якому порядку вам потрібно робити?
Крок 1
Складіть список університетів і коледжів, до яких ви хотіли б подати заявки. Виберіть до 10-ти вишів. Уважно перегляньте їхні офіційні сайти, випишіть терміни подання заяви, вимоги до вступників та іншу важливу інформацію.
Також варто ознайомитися з порядком оплати, стипендіями та іншими фінансовими аспектами, чи надає виш гуртожиток, чи є інші варіанти проживання тощо.
Крок 2
Підготуйтеся і пройдіть обов'язкові тести. По-перше, це тести на знання англійської мови: IELTS або Duolingo, TOEFL тощо. Переконайтеся, що обрані виші визнають результати цього тестування. Можна також розглянути вступ через програму Пасвей . Її приймають понад 80 вишів у Канаді нарівні з іспитами АЕЛТС і Дуолінго.
Також вам знадобляться документи про те, що ви навчаєтеся в 11 класі та закінчуєте навчання в цьому навчальному році й отримаєте Атестат про повну загальну середню освіту. Якщо ви вже є студентом вишу, також потрібно буде взяти виписки з оцінками з вишу. Усі документи мають бути перекладені англійською мовою.
На деякі творчі або креативні спеціальності вам потрібно буде здати додатково тести і надавати портфоліо ваших робіт.
Пройдіть усі тести заздалегідь, щоб у вас залишився час на перездачу (якщо буде потрібно).
Крок 3
Зберіть рекомендації та підготуйте мотиваційне есе. Це обов'язкові умови в Топові Університети. Ви маєте аргументувати для університету чому саме ви маєте стати його студентом, у чому ви сильні, унікальні та чому заслуговуєте на навчання в цьому навчальному закладі на цій спеціальності.
Якщо ви подаєте заявки на різні програми, для кожної варто написати окреме мотиваційне есе.
Якщо ви вступаєте на творчі спеціальності, вам знадобиться портфоліо. Його також слід підготувати і правильно оформити заздалегідь.
Крок 4
Після надсилання заявки коледжі почнуть надсилати вам відповіді. Їх може бути досить багато. На деякі спеціальності вам доведеться пройти особисту співбесіду. У більшості випадків, зараз вона проводиться онлайн.
Коли ви отримаєте листи запрошення на навчання та про зарахування, слід обрати виш і відповісти якомога швидше.
Крок 5
Якщо ви офіційно стали студентом вишу, слід зайнятися документами на отримання студентської візи. Перевірте всі вимоги та подайте потрібний пакет документів до посольства. Цей процес також займе певний час, тому затягувати не варто.
Крок 6
Коли у вас на руках буде все необхідне, почнеться підготовка до перельоту. Вам потрібно буде забронювати авіаквитки, отримати міжнародну банківську картку, зібрати і підготувати всі документи тощо.
Професійний гід у вступі допоможе на кожному етапі. Ви отримаєте надійного помічника, який допоможе з вибором вишу, програми, проведе через усі етапи підготовки.