ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ В КАНАДІ

Математика - один із базових предметів, які кожна людина обов'язково вивчає в середній школі. Також він є основою і входить у програми навчання величезної кількості спеціальностей вишів, пов'язаних з економікою, фінансами, бізнесом, інженерією, будівництвом, сферою IT і безлічі інших професій.
Вивчення математики може стати початком не лише кар'єри вчителя, а й фінансового аналітика, програміста, економіста тощо.

Практично в кожному вищому навчальному закладі світу (крім вузькоспеціалізованих) є програми бакалаврату та магістратури з математики.

Чому варто вивчати математику в Канаді?

Є кілька причин, щоб зробити вибір на користь вивчення математики в канадських навчальних закладах:

 1. Канадські виші славляться високим рівнем підготовки з цього предмета.
 2. Є великий вибір спеціалізацій - можливостей для розвитку успішної кар'єри буде дуже багато.
 3. Відсоток успішно працевлаштованих випускників із дипломами з математики в усіх вишах сягає 100%.
Правильний вибір місця навчання та курсу дасть змогу максимально реалізувати свій потенціал і здібності, отримати необхідні знання та досвід для успішного майбутнього.

Вивчення математики в канадській школі

Вивчення математики в Канаді відрізняється за методологією та порядком від звичного нам. Рівень підготовки та вимоги залежать від віку дитини та її здібностей, а також виду навчального закладу (державний чи приватний).

Програма середньої школи на перший погляд здається простою і слабкою, порівняно з програмою з математики в школах пострадянського простору. Те, що наші діти проходять у середніх класах, звичайним канадцям дають тільки у випускні роки, але це стосується лише звичайної програми. Якщо ж дитина демонструє здібності до вивчення математики в Канаді, її переводять у спеціальний клас або школу з поглибленим вивченням цього предмета, і там навчальна програма дасть серйозні фундаментальні знання.

Найкращим варіантом буде навчання в приватних школах, які пропонують відповідні програми навчання. Також дитина може закінчити посилений курс International Baccalaureate або Advanced Placement. Успішне закінчення дасть змогу вступити практично до будь-якого вишу і не тільки в Канаді, а й у всьому світі.

Вивчення математики в канадських вишах

Якщо з рівнем середньої освіти з математики в Канаді питання неоднозначне, то вища математичну освіту, здобуту у виші цієї країни, вважають престижною і високо цінують у всьому світі. Це підтверджують як рейтинги (канадські університети стабільно входять до топ-10 найкращих за математичними програмами), так і реальний рівень підготовки випускників.

У коледжах та університетах Канади можна отримати Bachelor Degree або Bachelor Degree Hons (за 3 - 4 роки), а також ступінь магістра (плюс 1 - 3 роки). Виші пропонують величезний спектр спеціальностей, який включає поглиблене вивчення математики. Це актуально у зв'язку з популярністю it-професій, робототехніки тощо. До того ж у Канаді готують найкращих фахівців із:

 • мікроелектроніки;
 • інформаційних технологій;
 • інженерних технологій;
 • бізнесу тощо.

Вивчення математики в Канаді відкриває безліч блискучих можливостей, але студент має бути готовим до того, що закінчити виш буде непросто. Сильні програми навчання, високі вимоги щодо відвідуваності, успішності роблять навчання нелегким і вимагають великої самодисципліни (до того ж, перездачі тут не практикуються).

Існує величезна різноманітність програм у вищих навчальних закладах за спеціалізацією та рівнем вивчення математики. Канада - одна з передових країн світу у сфері освіти, яка активно практикує сучасні форми навчання, зокрема міждисциплінарне навчання. Суть полягає в тому, щоб підготувати фахівця, який би володів необхідними знаннями та навичками в конкретній сфері діяльності, бачив взаємозв'язки і міг правильно аналізувати дані та події.

Більшість програм з математики в канадських вишах є саме такими. Розглянемо, які є варіанти і чим вони відрізняються.

Ступінь бакалавра з математики

Ступінь бакалавра або ступінь бакалавра з відзнакою з математичних дисциплін пропонують багато університетів Канади. Характерною особливістю є поєднання вивчення математики із суміжними дисциплінами. Це не тільки забезпечує студентам глибше розуміння предметів, а й розширює спектр кар'єрних шляхів.

В University of Windsor студентам пропонують великий вибір програм:

 • Математика та статистика (4-річна програма, яка включає вивчення математики та статистичних наук. Надалі випускники можуть працювати статистиком, фахівцем з логістики, аналітиком з управління ризиками, фінансовими радниками, координаторами досліджень тощо);
 • Математика та інформатика (4-річний курс, який поєднує вивчення математики та інформатики в рівній мірі. Випускники можуть побудувати кар'єру як комп'ютерний програміст, консультант з обчислення, аналітик моделювання, інженер-програміст, фахівець з логістики);
 • Математика з акцентом на фінанси (4-річна програма бакалаврату, за якою студенти вивчають математику, а також фінанси в Школі бізнесу Одетт. Також вони можуть надалі пройти сертифікацію з актуарної науки. Після вручення диплома вони можуть працювати актуарієм, банківським менеджером, економічним розробником, фінансовим консультантом, кредитним консультантом, аналітиком з управління ризиками);
 • Ділове адміністрування та математика (4-річний курс, який дасть змогу не тільки добре розумітися на бізнес-сфері, а й уміти оцінювати ризики та можливості, що дуже цінно в наш час. Кар'єрні шляхи включають роботу актуарієм, бізнес-аналітиком, аналітиком ланцюжків поставок, економістом, комерційним банкіром);
 • Актуарні науки (4-річний курс, який включає вивчення математики, а також актуарних наук (теорії ймовірностей, статистики, теорії інтересу тощо). Випускники можуть працювати актуарієм, аналітиком з управління ризиками, бюджетним аналітиком, фінансовим аналітиком тощо).

Вартість навчання в University of Windsor за цими спеціальностями складе приблизно $14440/семестр.

Також чудовим прикладом буде програма бакалаврату "Математична економіка" в Trent University. Вона охоплює вивчення безлічі цікавих і корисних у подальшій кар'єрі курсів: статистика для економіки та управління, математична економіка та економічні моделі, статистичні висновки, канадська економіка, математичне управління ризиками та ін.

Випускники можуть обійняти різні посади: економічний радник, економіст, аналітик, фінансовий аудитор, банкір, інвестор тощо. Вартість навчання складе приблизно $13000/семестр.

Схожі програми є і в Thompson Rivers University. Студент може отримати ступінь Bachelor of Arts за спеціальністю Математика та економіка. Програма дає знання в різних аспектах математики та економіки, а також розуміння способів інтерактивної взаємодії цих дисциплін для ефективної роботи.

Вартість навчання складе близько $11000/семестр.

Подвійний ступінь бакалавра

Деякі університети дають можливість отримати одразу два ступені протягом 4 - 5 років навчання. Це дасть змогу поєднати поглиблене вивчення математики із суміжною дисципліною та збільшити свої шанси знайти гідну роботу.

Наприклад, в University of Windsor доступна програма:

 • Математика / Паралельне навчання: 4-річний міждисциплінарний курс, який дасть змогу здобути подвійний ступінь: BMath і BEd. Крім ступеня з математики студента готують до викладання з 7 по 12 класи.

Випускники можуть працювати вчителем або директором середньої школи, учителем спеціальної освіти, стратегом із навчання, академічним адміністратором, керівником відділу, фінансовим консультантом, менеджером банку, аналітиком з управління ризиками.

Також подвійний ступінь можна отримати у Wilfrid Laurier University. Виш пропонує курс:

 • Ділове адміністрування та фінансова математика (5-річна програма, що дасть змогу здобути одразу два вчені ступені BBA та BA з математики, а також пройти стажування 12 - 16 місяців).
Подвійний ступінь - це унікальна можливість, яку мають сучасні студенти. Вони отримують два дипломи про вищу освіту, при цьому суттєво економлять час і кошти на навчання. Кваліфікація цього рівня дасть певні переваги при працевлаштуванні та розвитку кар'єри.

Програми Minors

Програми Minors беруть як додаткові курси до своєї галузі навчання або вони можуть входити в програму як обов'язкові. За допомогою таких програм можна отримати додаткові знання та розширити спеціалізацію відповідно до особистих інтересів або подальших кар'єрних планів.

Наприклад, у Wilfrid Laurier University доступний ступінь Minors у галузі прикладної математики. Він доступний для всіх відмінників з інших дисциплін крім математики. Основна увага приділяється методам, які використовують у сучасних математичних моделях у різних науках (особливо в кінезіології, фізиці, інформатиці, хімії, біології, психології). Також цей курс можна адаптувати для вивчення бізнесу та економіки.

Вартість навчання у Wilfrid Laurier University становить приблизно $32000/рік.

Підготовчі програми з математики

Якщо ваші бали недостатньо високі для прямого вступу до університету або потрібне додаткове навчання з предмета, виходом зі становища можуть бути підготовчі програми, закінчення яких дасть змогу вступити одразу на 2 курс університету.

Подібна пропозиція є, наприклад, у Simon Fraser University. Програма UTP Stage II доступна після старших класів середньої школи і після її успішного завершення студенти одразу переходять на профільний курс у Simon Fraser University.

Студент може обрати підготовку за однією з 4 галузей, зокрема курс "Математика і наука про дані". Він включає вивчення таких предметів, як введення в комп'ютерне програмування, дискретна математика, числення, прикладна лінійна алгебра, а також деякі додаткові курси, зокрема вивчення англійської мови.

Якщо студент закінчує курс UTP Stage II із середнім балом понад 2,75 і оцінкою С або вище, то
гарантовано вступає на факультет природничих наук у Simon Fraser University.

Вартість курсу (3 триместри та 30 кредитів) - 27571 CAD. Якщо студент не набирає необхідну кількість кредитів у визначений термін, то повинен буде оплатити додаткове навчання.

Вимоги до абітурієнтів

Кожен вищий навчальний заклад Канади має право встановлювати власні вимоги для абітурієнтів. У середньому для вступу на математичні спеціальності потрібно:

 1. Знання англійської мови на високому рівні, підтверджене сертифікатом. У середньому достатньо 6,5 балів за IELTS.
 2. Добре знання математики - середній бал з усіх математичних предметів в атестаті - не менше 70.
 3. Закінчення 12-ти класів середньої школи. Студенти з інших країн, які закінчили 11 класів, можуть пройти спеціальні курси підготовки, а потім вступати до вишу

Точні дані про вимоги до абітурієнтів ви можете отримати в консультанта або дізнатися на сайті вишу, залишивши заявку на вступ.

Терміни надходження

Канадські виші, як правило, проводять набір студентів кілька разів на рік.

Найближча дата вступу:

 • до кінця січня,
 • травень.

Однак конкретні терміни слід уточнювати в кожному конкретному університеті. Важливо пам'ятати, що процес вступу в Канаді займає багато часу і важливо подати всі документи вчасно. Тому, якщо вас цікавить вивчення математики в Канаді, варто зайнятися цим питанням якомога швидше.

ВНЗ Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни