ЯК ІНОЗЕМНІ СТУДЕНТИ ЖИВУТЬ У КАНАДІ

Канадська освіта - одна з найкращих у світі. Вона дуже приваблива для випускників шкіл і студентів вишів, але переїзд на інший кінець світу завжди викликає побоювання і нерішучість. Проте, в більшості випадків, вони безпідставні.
Канада славиться як найдружелюбніша країна і це не міф. Тут дійсно дуже ввічливий і привітний народ і кожен іноземець отримає допомогу, якщо попросить про неї.

Якщо ви замислюєтеся про освіту в Канаді, виникають логічні запитання "де краще навчатися?", "де я буду жити?", "чи зможу я підробляти" і про все, що стосуватиметься вашого життя в ці роки. У цьому матеріалі ми постараємося детально описати життя іноземного студента в Канаді та відповісти на всі запитання, які можуть вас турбувати.

Де можна вчитися в Канаді?

Система вищої освіти в Канаді включає два типи навчальних закладів:
  • коледжі;
  • університети.

І ті, й інші можуть бути приватними або державної форми власності, але на рівень навчання це практично не впливає. Головним чинником є конкретна програма та профільні напрями вишу, за якими він лідирує.

Що краще обрати коледж чи університет?

Усе залежить насамперед від того, яку спеціальність ви хочете отримати. Коледжі Канади пропонують безліч спеціальностей і прикладний підхід до навчання. Студенти проходять безліч стажувань і до випуску вже мають не тільки реальне уявлення про свою роботу, а й необхідні вміння та навички. Залежно від програми навчання в коледжі може тривати від 1 до 4 років і після закінчення студент отримує сертифікат спеціаліста, диплом спеціаліста або ступінь бакалавра.

Навчання в університеті має академічну спрямованість. Студенти ґрунтовно вивчають теорію і можуть отримати ступінь бакалавра, магістра і доктора наук, ступінь MBA та інші престижні дипломи. На те, щоб здобути освіту йде від 4 до 7 років.

Для деяких професій навчання в університеті необхідне (наприклад, для лікарів, юристів, вчених), але загалом більшість канадців надають перевагу навчанню в коледжі, оскільки це дешевше, швидше і дає реальні знання для подальшої роботи.

Навчання в коледжі

Коледжі Канади дають дуже хорошу освіту, багато хто входить до рейтингів найкращих вишів світу. Залежно від рівня вишу та його програм, ви можете отримати як професію токаря, кухаря, перукаря, так і диплом програміста, медсестри, пілота, бухгалтера тощо.

Практично всі випускники коледжів швидко знаходять роботу за фахом і успішно просуваються кар'єрними сходами.

Усі канадські коледжі можна умовно розділити на два види: громадські та технічні. Під час вибору вишу це має велике значення, оскільки важливо підібрати сильну програму підготовки в галузі, яка вас цікавить. Наприклад, якщо вам потрібні сильні бізнес-програми або навчання у сфері IT, варто вступати до Seneca College, для тих, хто цікавиться політехнічними спеціальностями, будуть цікавими програми в Humber College, а найкращих дизайнерів країни готують у George Brown College. Якщо ви хочете стати пілотом, найбільш підходящим курсом буде програма в Douglas College. BCIT спеціалізується на робототехніці та космічних технологіях тощо.

Навчання в коледжі включає й активне соціальне життя. Студенти вступають у клуби за інтересами, займаються спортом, подорожують країною тощо.

Навчання в університеті

Університети Канади дають дуже престижну освіту, яка високо цінується в усьому світі. Однак, навчання в них складніше і небагатьом студентам вдається пройти належну програму в зазначений термін, більшість витрачає на це приблизно на 1 рік більше.

З найпопулярніших університетів Канади можна назвати University of Toronto, University of Waterloo, University of British Columbia та ін.

Якщо коледжі перебувають під контролем державних органів, то університети - це самостійні організації, які повністю контролюють як адміністративні питання, так і програми навчання. Вибір спеціальностей дуже великий, і кожен студент може знайти відповідне місце і програму для навчання.

Університети, як правило, займають велику територію і мають один або кілька кампусів. Вони включають не тільки навчальні аудиторії, а й науково-дослідні центри, бібліотеки, театри, галереї, мистецькі студії, спортивні об'єкти і все, що потрібно для проживання і дозвілля студентів.

Соціальне життя в університеті не менш насичене, ніж у коледжі, але кількість студентів тут більша і може знадобитися час на адаптацію. Утім, практично кожен виш має спеціальні соціальні служби підтримки для іноземців, які допомагають їм, поки це необхідно.

Програми допомоги іноземцям

Приїжджаючи до Канади, кожен студент отримує допомогу координатора або куратора. Це не формальна процедура - це реальна людина, до якої можна звернутися по допомогу у розв'язанні будь-якого питання: від вибору спеціалізації до пошуку найближчої перукарні або вирішення особистих конфліктів. Куратор надає значну підтримку студенту, особливо в перший рік проживання в країні.

Де живуть і як харчуються іноземні студенти в Канаді?

Іноземні студенти мають кілька варіантів для проживання:

  1. У приймаючій сім'ї. Для цих цілей відбирають і ретельно перевіряють сім'ї канадців, які приймають до себе студента. Йому виділяється окрема кімната з меблями та інтернетом. Залежно від вишу і конкретної сім'ї, студент може отримувати триразове харчування або дворазове. Також він може готувати собі сам. Проживання в сім'ї дає багато переваг: є постійна мовна практика з носіями, тепла затишна оселя та люди, які допоможуть і потурбуються, якщо це буде потрібно.
  2. У гуртожитку навчального закладу. Умови проживання в гуртожитку можуть бути дуже різними. Усе залежить від статусу вишу та його правил. Студентам пропонують або кімнату з сусідами, або окрему із загальною гостьовою, санвузол може бути окремим або загальним тощо. Головне, що отримує студент: компанію однокурсників, самостійність, безпеку. Усі канадські гуртожитки комфортні та мають усе, що потрібно для нормального життя та навчання. Студент отримує ліжко та інші меблі, доступ до інтернету, можливість користуватися пральнею тощо.
  3. Орендувати квартиру поза кампусом. Це коштуватиме дорожче, але підходить тим, хто не обмежений у коштах і хоче жити усамітнено. Не рідкість, коли студенти знімають одну квартиру на двох або трьох і живуть своєю компанією. Оренда обходитиметься дорожче, ніж гуртожиток, тому що крім початкової вартості доведеться оплачувати комунальні платежі. Також вартість істотно залежить від міста, в якому ви навчатиметеся: у Торонто, Ванкувері та інших центральних містах ціни високі, а в Монреалі, Вінніпезі житло обійдеться значно дешевше. Також варто враховувати, що деякі квартири здають без меблів, тобто їх доведеться докуповувати самостійно. У вишах є служби, які допомагають у пошуках такого житла.

Під час вибору місця проживання потрібно враховувати всі чинники: вартість, місце розташування, умови, тривалість оренди тощо.

Першокурсники, як правило, живуть у приймаючій сім'ї або гуртожитку. Їм завжди залишають місце, оскільки студенту потрібна допомога в адаптації на перший час. Далі вони вільні вибирати місце проживання самостійно.

Не у всіх коледжів Канади та університетів є свої резиденції. Наприклад, Langara College пропонує тільки розміщення в приймаючій сім'ї або оренду квартири у Ванкувері за межами кампуса.

Харчування іноземного студента в Канаді

Питання з харчуванням теж не становить складнощів. Усі виші пропонують план харчування: вони оплачують півроку або рік і можуть їсти в кафетеріях або їдальнях кампусу. Такий план харчування може включати дво- або триразове харчування протягом усього тижня. Це дуже зручно і недорого. Обіди досить ситні та смачні, до того ж виші часто пропонують вибір кухні, зокрема вегетаріанські страви.

Також студенти можуть харчуватися в кафе - це дорожче, але не прив'язує до вибору місця. Ще один варіант - готувати самостійно. Продукти можна купити в найближчому супермаркеті, а всі гуртожитки або сім'ї, що приймають, дають доступ до спільної кухні. Це найдешевший варіант, але потребуватиме часу на готування.

Де іноземні студенти в Канаді працюють під час навчання та влітку

Можливість працювати одразу ж після початку занять - один із найважливіших плюсів навчання в Канаді. Так студент отримує можливість не тільки мати додатковий дохід і робочий стаж, а й удосконалювати англійську, завести нових друзів і корисні зв'язки.

Під час занять законодавство країни дозволяє студенту працювати не більше 20 годин на тиждень, а на канікулах - до 40-ка годин на тиждень.

Якщо ви іноземний студент, що потрібно, щоб отримати роботу?

Для офіційного працевлаштування потрібен Study Permit, але інші дозволи не потрібні. На роботу візьмуть студента, якщо він:

  • навчається очно;
  • зарахований на програму, яка триває не менше 6 місяців;
  • навчається за програмою, після закінчення якої видадуть сертифікат або диплом;
  • має соціальне страхування (SIN).

Щоб отримати роботу за програмою Co-op, потрібен спеціальний дозвіл. Для його оформлення потрібно:

  • дозвіл на навчання в країні;
  • стажування має бути обов'язковою частиною навчальної програми;
  • час стажування не перевищував 50% від загального часу академічного плану;
  • лист із вишу, який підтвердить, що стажування необхідне для того, щоб отримати ступінь.

Де може працювати студент?

Для іноземного студента є кілька варіантів роботи:

  1. У кампусі. Це можуть бути різні організації при виші, кафетерії тощо. Залежно від навичок, студент може отримати посаду продавця, асистента, прибиральника або консультанта, соціального працівника тощо. На аспірантурі можна отримати посаду асистента викладача або наукового співробітника. Щоб знайти роботу в кампусі, слід звернутися до спеціальних студентських служб, які є при кожному виші.
  2. Поза кампусом. Це буде складніше через обмеження за часом, але цілком реально. Як правило, всі починають із нижчих посад офіціанта, продавця, хостес тощо. Згодом є ймовірність отримати підвищення. Щоб знайти роботу поза кампусом, можна обійти всі місця, що цікавлять, з резюме або скористатися профільними сайтами. Подібні пропозиції завжди є.
  3. За програмою Co-op. Це найкращий і найбільш перспективний варіант роботи для студента. Такі програми є практично в кожному коледжі та університеті. Що передбачає така програма? Мінімум раз на рік студент проходитиме оплачуване стажування за своєю спеціальністю. У цей час він не ходить на заняття і весь час присвячує роботі. Умови програми та роботи можуть відрізнятися в різних вишах, але майже завжди навчальний заклад допомагає знайти місце для роботи. Наприклад, Centennial College пропонує понад 50 подібних програм за бізнес-спеціальностями, інженерними, транспортними, інформаційними технологіями.

Розваги та дозвілля в житті студентів у Канаді

Незважаючи на щільний графік навчання і можливий підробіток, у студентів залишається час на розваги. Кожен виш розробляє програму дозвілля, безліч заходів та екскурсій, на які можна поїхати або безкоштовно, або за низькою ціною. Це чудова можливість познайомитися з іншими студентами, побачити на власні очі чудову природу цієї країни та її численні пам'ятки.

Усі студенти можуть займатися фізичним розвитком: спортом, танцями, йогою тощо. При університетах і коледжах Канади набирають команди, а також відкриті спортивні майданчики та зали, басейни, корти, якими можна користуватися в будь-який час.

Також студенти можуть проводити вільний час, гуляючи в місті, відвідуючи кіно, театри, займаючись улюбленою справою. Якщо виш розташований у великому мегаполісі, варіантів для веселого дозвілля дуже багато, у маленьких містечках вибір обмежений, але вони, як правило, мають свій особливий шарм і мають свої переваги.

Інші важливі моменти в житті студента в Канаді

Крім життя і роботи, життя студента включатиме такі моменти:

  1. Транспорт. Якщо студент проживає в кампусі, користуватися транспортом йому доведеться вкрай рідко. Якщо ж гуртожиток або орендована квартира розташовані за межами кампуса, він може користуватися громадським транспортом: автобусами, метро, поромами, приміськими поїздами. Багато перевізників надають студентам знижки. Якщо відстань невелика, студент може їздити в кампус на велосипеді - це дуже поширена практика. Ще один варіант - купити автомобіль. Але, якщо вартість авто невисока, то страховка і витрати на утримання обійдуться в кругленьку суму, тому студенти дуже рідко обирають цей варіант.
  2. Медична страховка. Це обов'язкова умова проживання та навчання в Канаді. Оформлення відбувається ще до початку занять, але важливо продовжувати страховку, оскільки без неї медичну допомогу не отримати.
  3. Книги. Для навчання студентам все ще потрібні книги. Купувати нові тут дуже дорого, а ось знайти вживані в інших студентів або в інтернеті цілком реально і за нижчою вартістю. Також можна користуватися університетськими та публічними бібліотеками - це абсолютно безкоштовно.

Канада - це країна, життя в якій організоване дуже просто і зручно. Іноземні студенти потрапляють у комфортні умови і сприятливе середовище для життя і навчання. Вони отримують усе необхідне: житло, харчування, навчальні матеріали, допомогу та психологічну підтримку.

Практика показує, що іноземці дуже швидко адаптуються до життя і навчання в Канаді, і за невеликий час почуваються тут як вдома.

ВНЗ Канади

Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Кітченере 80 км від Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Торонто
від 15000 CAD на рік
Ванкувер
від 17900 CAD за 2 семестра
Торонто
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
Вінніпег
від 15000 CAD на рік
м. Бернабі 20 хвилин від Ванкувера
від 17596 CAD за 2 семестра
12 км від центра Вінніпег
від 14860 CAD за 2 семестра
провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
м. Баррі 45 хвилин від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Велланд 1 година від Торонто
від 15000 CAD на рік
м. Оквіл, провінція Онтаріо
від 15000 CAD на рік
Камлупс, провінція Британска Колумбія
від 13800 CAD на рік
Торонто
від 16390 CAD
Ванкувер
від 15750 CAD на рік
Пітерборо, провінція Онтаріо
від 20070 CAD на рік
Абботсфорд 45 хвилин від Ванкувера
від 16100 CAD на рік
Манітоба, провінція Вінніпег
від 17000 CAD на рік
Торонто, провінція Онтаріо
від 21000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 16000 CAD на рік
Ванкувер
овід 18000 CAD на рік
Гамільтон, провінція Онтаріо
від 16000 CAD на рік
Кінгстон, провінція Онтаріо
від 20100 CAD на рік
Уотерлоу, провінція Онтаріо
від 18000 CAD на рік
Монреаль, провінція Квебек
від 15000 CAD на рік
м. Лондон, провінція Онтаріо
від 17000 CAD на рік
Едмонтон
від 16000 CAD на рік
Калгарі
від 17000 CAD на рік
м. Нанаймо, острів Ванкувер
від 15000 CAD на рік

Контакти

Володимир Рудешко
Canada, Toronto
Я офіційний представник навчальних закладів Канади та ваш професійний гід у вступі.
Багато років працюю з навчальними закладами Канади і допомагаю студентам правильно вибрати програму, успішно вступити і приїхати в Канаду.
Моя допомога вам абсолютно безкоштовна і всі платежі ви робите безпосередньо в коледж.
Я весь час на зв'язку і готовий відповісти на ваші запитання і допомогти скласти план вступу.
Зв'яжіться зі мною зручним для вас способом
Офіс у Канаді
+1 (647) 338-22-61
(Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat)
canada@infostudymail.com
Офіс у Києві
+38 (066) 516 49 53 (Viber, WhatsApp)
м. Київ, вул. Шевченка, 6 офіс 21
Тут ви можете залишити заявку
на консультацію
Залиште заявку і ми зв'яжемося з вами, відповімо на питання та допоможемо зі вступом
You agree with our Terms and Conditions
© All rights reserved
Контакти
Канада, Онтаріо
74 Madison ave. Richmond Hill

+1 (647) 338 22 61
(viber, whatsapp, telegram, wechat)

canada@infostudymail.com
Інші країни